Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lássam el a sebemet?

Hogyan lássam el a sebemet?

Figyelt kérdés

Sajt reszelővel egy kics darabot lereszeltem az ujjamról. Most egy 3x3 mmres seb van a keremen. Egyátalán nem nagy és nem mély, de a bőrömön áthatolt a "húsba".


Egyátalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. Megmostam a kezem és raktam rá betadinet.


Mi mást csináljak vele? Milyen gyakran betadineozzam? Mikor forduljak orvoshoz? (ha feketedik?)



2018. ápr. 1. 18:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10, borsodonline? Komolyan?
2018. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11-es. Nem BorsOnline, hanem Metro. Linkelhettem volna így is: [link]
2018. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11#


[link]


Keress rá az interneten, még én is megtaláltam. Mi a baj a borsal?

2018. ápr. 1. 22:13
 14/19 anonim ***** válasza:
Nincs a Borssal semmi gond, csak sokan azt gondolják, minden hírt az az oldal ír. Fel sem tűnik nekik, hogy a legtöbb írást átveszik másik oldaltól. Na meg divat lett szidni.
2018. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én már többször reszeltem le az ujjamból, elég fájdalmas és kell pár nap, hogy meggyógyuljon. Ennyi elég, hogy lefertőtlenítetted, és tegyél rá egy sebtapaszt míg be nem gyógyul, akkor nem fertőzöd el.
2018. ápr. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Még egy dolog. Honnan tudom ha elfertőződött és akkor milyen állapotnál kell a sebészetre menni?
2018. ápr. 2. 11:36
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Azt észre fogod venni, ne félj 😉
2018. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Itt van minden, amit tudni kell: [link]
2018. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A reszelés kevésbé veszélyes mint a mély vágás.

Jó ha van a háznál Betadin, többször is szükség lehet rá. Jó védelem a gennykeltők ellen. Miután tavaszodik nem fog megfázni, szerintem nyugodtan hagyhatod szabadon. Ha lehet kerüld a szennyeződést, ha mégis bele kell nyúlnod valamibe akkor húzz előtte gumikesztyűt.

Azt gondolom nem lesz rá szükséged, de azért leírom, hogy rosszabbodásról akkor beszélnénk ha bepirosodik, elgennyesedik, fájdalmasan felduzzad.

Én egyszer elestem az utcán és lehorzsolódott a bőröm, azt gondoltam, hogy ez semmi. 3 nap múva begyulladt bementem az SZTK-ba és adtak tetanusz oltást. Az a seb annyiban volt más, hogy földdel volt szennyezett

2018. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!