Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás előtt koplalás, tanácsok?

Altatás előtt koplalás, tanácsok?

Figyelt kérdés

Üdv, hamarosan kell mennem altatásos vastagbéltükrözésre.


Kaptam papírt amiben szépen leírják miket nem szabad már előző nap enni, pl. már nem szabad vacsorázni sem...

Másnap reggelizni sem szabad, az altatás meg 11 órakkor lesz.


Nos, hogy a francba fogom én ezt kibírni? :)

Nem tolerálja jól a szervezetem a koplalást... vékony vagyok, hamar elgyengülök ha nem eszek.


Esetleg igyak limonádét és tegyek bele fél kiló cukrot?


Ha valakinek bármilyen tippje, tanácsa, ötlete van az kérem írja le.


Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy altatás után ugye még ott kell maradni megfigyelésre 3-4 órát és csak utána engednek el, de azt mondták TILOS vezetnem majd.

Tényleg nem tisztulok ki ennyi idő alatt és muszáj lesz valakit beszerveznem aki hazahoz?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2018. ápr. 27. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tükrözés előtti napon egyáltalán semmit nem szabadott már enni, cukros teát ihattam, meg levesnek a levét, a tükrözés meg 13:00-kor volt.

Kibírtam, ki lehet.

Sőt, utána se ehetsz még órákig, azután is csak kefírt kaptam.

Nekem ott kellett aludni aznap az altatás miatt, másnap délelőtt jöhettem haza. Én két adag altatót kaptam, mert nem akartam aludni, de semmi bajom nem volt, 10 perc után már kitisztult a fejem.

2018. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásodat! :)


Remélem én is kibírom majd...

altatóorvoshoz valamelyik nap megyek, majd megkérdezem őt is hátha mond 1-2 jó tippet, hogy mit lehetne enni!


Levesre én is gondoltam bár nem tudom, hogy csak a levével, hogy fogok nem éhen dögleni :D

Cukros teát majd iszom ezerrel....


Ébredés után 10 perccel már teljesen tiszta voltál?

Autóval vezettél haza?


Én sem értem, hogy 3-4 óra megfigyelés után miért nem lehet vezetni, ennyi idő alatt szerintem ki fogok józanodni.

2018. ápr. 27. 15:42
 3/9 sassszem ***** válasza:
Mikor lesz a tükrözésed?
2018. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kijózanodással van a baj, én is tök józan voltam már ébresztés után 20 perccel, de még másnap is at hittem, összehányom magam a buszon, pedg csak fél zsemlét tudtam "reggelire" elnyammogni.
2018. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most írok.

Május 8 lesz a tükrözésem...


Nekem a hányinger "nem gond".


Megszoktam már sajna, nincs olyan nap, hogy ne lenne hányingerem na meg van, hogy nem is marad meg bennem a kaja...


Vezettem már úgy haza ismerőstől, hogy mellettem volt a lavór a kocsiban :)


Egyelőre az a terv, hogy elmegyek, megtörténik az altatás majd ébredés után meglátom, hogy leszek...

ha szarul akkor fater eljön értem busszal és hazavisz, ha jól leszek akkor hazavezetek.

Bár nem tudom ellenőrzik-e, hogy van-e kisérő

2018. ápr. 30. 12:14
 6/9 Sssaszem ***** válasza:
Hogy ment az altatás?
2018. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jól!


Bár kicsit vicces volt! :)

Az altató csapat kb. 5ember 3 fiatal elég csinos csajból állt...

egyből mondták deréktól lefele vetkőzzek le hát mondom okéééé, alsónadrágot is?

tudtam, hogy le kell de azért gondoltam rákérdezek mielőtt ennyi jó nő előtt nekiállok meztelenkedni :D


Aztán egy törlőkendő darabot oda adtak, hogy azzal eltakarhatom magam de közben kb. végig a f***am nézték :D


Na mondanom sem kell, hogy amikor keresni kezdték a vénámat 5 percig szenvedett vele a csaj (persze aki a legjobban nézett ki)

Olyan szinten eltűntek a vénáim lányos zavaromban, hogy csak na pedig sosem volt vele gond, végül a kézfejbe adták a cuccot.

Aztán lefektettek, mondták, hogy helyezkedjek mert elég magas vagyok, félig minden kórházi ágyról lelógok, közben naná, hogy a papír is leesett ami a f**om takarta és egy csaj tette vissza :D


Aztán még beszélgettünk 1 percet és mondta, hogy jön az altatószer... elkezdte benyomni, és mondtam, hogy már érzek is valami zsibbadást a fejemben aztán filmszakadás :D


Felébresztettek, hogy kész vagyunk elkezdtek kitolni, ott szüleimmel "összefutottam" majd vittek fel lifttel a következő emeletre amiből semmire nem emlékszem, közben állítólag végig dumáltam a csávóval akiről azt hittem a szüleim :D

Következő kép az, hogy bent vagyunk a szobában és megráznak, hogy át tudok-e feküdni a másik ágyra, mondom persze!

olyan volt mintha megittam volna 4 sört meg 2 feles vodkát! kicsit kába voltam meg szédültem, de kb. 30 perc alatt totál kijózanodtam aztán lehetett 4 órát várni a leletre -.-"


addig már ettem ittam meg megölt az unalom!


Összességében totál pozitív volt a dolog, bár azon kicsit meglepődtem, hogy ennyien bent vannak egy altatásos tükrözésnél, azon meg pláne, hogy 3 olyan jó nő volt akinek azonnal megkérném a kezét és előttük kell meztelenkednem :D


azt hittem lesz egy kis helység ahol levetkőzök, felveszek egy zöld köpenyt és úgy megyek vissza.

(csak mert pár embert azzal toltak ki, de ezek szerint nekik altatásos gyomortükrözés lehetett és azért kellett a zöld köpeny, hogy ne hányják össze magukat!?!?)


Azért remélem nem meztelenül toltak végig a fél kórházon :D

Ja meg egy jó tipp, ne a legjobb pólódban menj mert kicsit fosos lett :D

ha már le kell vetkőzni szinte teljesen akkor nem értem a pólót miért nem kellett levenni!


na kb. ennyi :)

az előtte lévő 1 napi koplalás sokkal rosszabb volt!

amikor nagyon elkapott az éhség akkor egy pohár almalébe beletettem 15-16 kanál cukrot, elkevertem és megittam!

olyan tömény volt, hogy több órára elvette az étvágyamat!

Na megy a hashajtónak (Moxalole) is nagyon undorító íze volt ami garantáltan elveszi az ember étvágyát! :)

2018. máj. 9. 09:06
 8/9 Sssaszem ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2018. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy nagy büdös semmi!

Minden jó, vastagbéltükrözés, gyomrotükrözés, hasi ct, hepatitis vizsgálat, ételallergia vizsgálat, glutén intolerancia vizsgálat, hasi ultrahang, 2 belgyógyász, 4 kardiológus (mert a puffadástól sok volt (most már annyira nem) az extrasystolém és féltem, nehogy a szívem rosszalkodjon mert van egy ki mitrális prolapsusom).


Tegnap mentem vissza pszichiátriára mert jó 1 éve szedek egy SSRI gyógyszert és már egyszerűen mindent megnéztünk szóval vagy ez a gyógyszer okozza vagy a pszichiáter szerint "időszakos depresszióm van" ami csak reggel és napközben jelentkezik, este meg jól vagyok.

Én inkább a gyógyszerre gyanakszom, így most azt abbahagyom és közben párhuzamosan elkezdek vele szedni egy másikat és 1 hónap múlva kontroll.

Remélem ez segíteni fog mert már nagyon elegem van az egészből :D

Nem vagyok egy nagyon stresszes, ideges típus, szóval nem értem, de ha ez a gyógyszer segít akkor szedem :)


Már mindegy csak legyek jól (és ne kelljen több pénzt beleölnöm a vizsgálatokba mert így is 100-200e között vagyok valahol eddig)

2018. máj. 11. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!