Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számíthatok az elsö...

Mire számíthatok az elsö rutin nögyògyászati vizsgálatomon?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és anya szeretné ha elmennék egy nögyògyászhoz. Szüz vagyok. Mit fog csinálni/kérdezni az orvos?
2018. máj. 18. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szűz vagy, és semmi panaszod felesleges elmenni. Hiszen megvizsgálni úgyse fog, panasz nélkül meg mit kérdezzen. De maximum kérdez pár dolgot, és legfeljebb ránéz, de azt sem hiszem, mert minek.
2018. máj. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha szűz vagy még nem kell hogy elmenj nőgyógyászhoz,és ha nincs is panaszod akkor meg főképp nem kell elmenned,anyukádnak mond is meg hogy nem akarsz elmenni még,akaratod ellenére anyukád nem vihet el orvoshoz és nem is vizsgálhat meg az orvos ha nem engeded neki.


Ha mégis rávenni anyukád a nőgyógyászati vizsgálatra akkor tini ambulanciára vigyen vagy női orvost keressen neked,előtte könnyebb alul levetkőzni és ne menjen be veled,mert ez elég intim vizsgálat és sok helyen nincs külön vizsgáló,hanem az orvosi szoba közepére van egy ágy és aki bemegy veled az gyakorlatilag mindent látna.


Szűzeket többféle módon vizsgálhatnak meg.Az orvos először is kérdésekkel indít,tehát megkérdezi mikor jött meg először a mensid,van e panaszod,ha szűz vagy azt is közölni kell vele.Majd megkér menj a vizsgálóágyhoz,na ott dől el milyen vizsgálatot végez az orvos.

-Van orvos aki csak hasi ultrahangot végez,ekkor nem kell a nadrágot levenni,csak kigombolni,leljebb húzni és a hasadra zselét ken az orvos majd egy szkennelt végig húz rajta és monitoron nézi meg mi a helyzet a hasadban ez a jobbik helyzet.

-Viszont az orvos akár meg is vizsgálhat,ekkor alul le kell vektőzni,nadrágot,bugyit levenni,zokni marad,ágyre felfeküdni,lábakat a lábtartóra tenni.Fiatal lányoknál van hogy az orvos végbélen keresztül vizsgál(fenék)egy újjal felnyúl és kitapint

-Illetve hüvelyen keresztül is megvizsgálhat,ekkor ugyanúgy alul levetkőzöl és az ágyra felfekszel,majd jön az orvos és egy ujjal a hüvelyedbe benyúl és mintát vesz.



Szerintem ha panasz mentes vagy akkor erre neked nincs szükséged még.18-23 éves korodig is ráérsz elmenni.

2018. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mire jutottál,mi történt?
2018. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!