Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rutin nőgyógyászati kisműtétet...

Ada206 kérdése:

Rutin nőgyógyászati kisműtétet el lehet rontani? Hpv 16, méhszájseb. és méhnyakrák? Volt már valaki így? Bővebben lent! Hosszú lesz, bocsi!

Figyelt kérdés

Az utolsó mensim május 24-én volt.Teszt júniusban pozitív lett.Kértem időpontot július 20-ra dokihoz,gondoltam addigr a 8 hetesen már lesz szívhang.Megvizsgált az orvos,terhesség bizonyított,de p3-as lett a citológiám. Így megismételte a vizsgálatot.2hét múlva menjek az eredményért.Mondom ok.Azt mondta ne ijedjek meg, a babát emg lehet tartani semmi gond...

Az első uh-on kisebbnek mondták a babát a koránál.De hallottuk a szívét,egészségesnek tűnt,így megnyugodtunk.2 hét múlva kontroll uh. Nem jelentettük be,férjem várni akart még vele.Védőnőhöz sem mentem még akkor,gondoltam a következő uh után. Ez augusztus 3-án volt.

Bementem a dokihoz,a citológia eredményért,megint p3! Azt mondta csinál egy hpv szűrést is,4hét múlva menejk eredményért. Ok...

Átmentem uh-ra....Nagy boldogan mondom hogy várandós vagyok,mensi szerint 10 hetes. A szonográfus csak nézte a képet,és azt mondta csináljunk egy hüvelyi uh-ot.Mondom ok...bár furcsa volt,mert nem szoktak már így ennyi idősen.Na mindegy.Biztos kisebb a baba még mindig.

Csajok....nem volt szívhang,már nem élt a babám!:(((( Az első uh óta nem is nőtt semmit,így valamikor utána halhatott meg.:S Nagyon kiborultam,hiszen nagyon vártuk Noelünk mellé (26hónapos).Hozzáteszem nem volt szinte semmi terhességi tünetem az álmosságon kívül,ami furcsa volt mert Noellel a 22.hétig hánytam!De gondoltam minden terhesség más.

A szonográfus sírógörcsöm közepette visszakísért a nődokihoz,ahol megkaptam a beutalót vérvételre,és a missed ab-ra.

Megcsináltam minden vizsgálatot,megbeszéltünk az altatóorvossal a teendőket.2 nap múlva....08.05-én műtöttek meg.Reggel 7-re hívtak be (előtte ugye 18órától nem ehettem,ihattam).12-11-kor vittek a műtőbe...addigra már az volt a legnagyobb bajom hogy éhenhalok!:)

Megtörtént a műtét,este haza is engedtek.

4nap múlva úgy begörcsöltem hogy nem tudtam megmozdulni az ágyban,és be is lázasodtam.Így 08.09-én vasárnap mentünk a nőgyógy.ambulanciára. Vizsgáltak géppel,kézzel...mindezt 2-szer.Uh kétszer....és közölték hogy valami bent maradt a méhemben így amint lehet megműtenek (persze ez attól függ mikor ettem utoljára) Este 8kor vittek megint a műtőbe. Teljesen összeroppantam,hogy 2-szer is túl kellett esnem ugyanazon egy héten belül,ráadásul a várva várt tesó sincs...

frown hangulatjel


Azt hittem belehalok a fájdalomba (lelkileg fáj).

Másnap hazajöhettem délután. Azóta szerencsére jól vagyok fizikailag.

Tegnap mentem a hpv eredményért....Nem kaptam jó híreket!:S

Hpv 16 -ot találtak (magas rákkockázatú). Az orvos irt fel isoprinosine-t.3*2-t kell szednem egy dobozzal aztán 2 hét szünet és még egy doboz ugyanígy. Ha beszedtem mindent vissza kell menenm citológiára megint.De az orvos azt mondta biztosan megműt (van egy méhszájsebem is a szülés utánról)

Most teljesen be vagyok sz.rva!!!Félek a műtéttől is (tudom,rutinműtét...de ezt mondták a missed ab-nál is!!!) És félek,hogy mi van ha tényleg rákos vagyok.Olvastam a tüneteit,sajnos van vagy 4 ami igaz rám.Az egyik legfontosabb hogy nem tudok hízni már vagy 8éve!!!43-48 kg között mozgok.Szülni is 52-vel mentem.Nagyon félek!!!

Járt már valaki így? Most nem a sok szerencsétlenségre gondolok,hanem a hpv meg műtét,és rák kombinációra....

Adjatok tanácsot,mondjatok tapasztalatokat kérlek!!



#méhnyakrák #missed ab #méhszájseb #nőgyógyászat #HPV #rutin kis műtét #residuum post ab
2015. aug. 15. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem szeretném, hogy félreértsd, amit írok, mert nyilván nagyon rossz volt ezeket átélned, de nem tűnik kirívó esetnek. Igen van, hogy hibáznak a dokik, de az a jó, ha legalább észreveszik és korrigálják a hibát. Az életben mindennek van kockázata, annak is ha kilépsz az utcára, de akár otthon is szenvedhetsz balesetet. A hpv természetesen összefüggésben van a citológiai eredményeddel, emiatt szűrik. Van egy kisfiad, igyekezz rá koncentrálni. Sokan a tiednél jóval nagyobb betegségekkel küzdenek, mert egy vetélés és egy méhszájseb azért nem annyira komoly dolog. Tudom, hogy nem ezt akarod hallani és mindenkinek a saját baja a legnagyobb, azt is tudom, hogy ilyen helyzetben jóval elesettebb az ember, amiben most vagy, de nem kell teljesen kétségbeesni. Majd lesz második gyereketek, rengeteg nővel előfordul, hogy elvetél, nyilván senkinek nem kellemes, de valószínűleg beteg lett volna a gyerek, az pedig senkinek nem jó.
2015. aug. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál! Nem veszem zokon,nem az a fajta ember vagyok. Minden véleményt,tapasztalatot szívesen fogadok.És egyetértek abban hogy sokaknak nagyobb problémáik vannak.Csak olyan hirtelen jött az egész hogy nem tudom mire vélni.:) Az pedig hogy hibáztak a műtét alatt egy dolog,mindenki követ el hibákat,emberek vagyunk.Csak rossz volt átélni kétszer.
2015. aug. 15. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem, hogy nagyon rossz volt neked és együtt érzek veled. Szerintem a legfontosabb most az, hogy rendbe hozzanak, mert van egy kisfiad, családod és nekik egészséges anyukára, házastársra van szükségük. Nem lesz semmi baj, egy méhszájseb tényleg nem nagy dolog. És pár hónap múlva, majd szépen teherbe esel és szülsz majd egy egészséges kisbabát. Addig is foglalkozz magaddal minél többet, hasonló helyzetekben nekem mindig jólesett egy masszázs, fodrász, stb., amitől jobban éreztem magam, a mozgás is sokat segíthet, vagy ha valamilyen programot tudtok csinálni a férjeddel.
2015. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igyekszem helytállni feleségként is (bár ugye most nem lehet 6hétig házaséletet élni...persze megoldjuk máshogy :D)

és anyaként is,hiszen Noel számít rám!Csak annyi minden összejött most,ilyen még sosem volt.

A masszázs jó ötlet!Valamit úgyis ki kell találnom a férjem 30.szülinapjára :)

2015. aug. 15. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen ugyanez; de azért írok. 40 múltam; most fél évvel műtét után lehet újra próbálkozni babával. 13 cm

Vágásom van; jóindulatú daganatot vett ki dokim a méh belső izomzatából. A kipakolás veszélye fenn állt műtét közben; de dokim nagyon ügyes volt és mindent megtett hogy a méhet megmentse. 4,6 cm volt a daganat (mióma). Ezután márcsak császárral szülhetek azt mondta, de nem baj.

2015. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja; még nincs gyermekem.
2015. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Először is, fogadd együttérzésemet a babádért, nehéz lehet a testi fájdalmak mellett ezzel a gyásszal és lelki mélyponttal élni.

szerintem a baba elvesztése valóban tragikus, de tényleg előfordul sajnos az elején. Nem volt szerencsétek. Viszont pozitívum bajban, hogy időben elcsíptétek a hpv-t és nem lett csúnya a vége. A p3 egy jelzés, hogy valami gáz van és ki kell vizsgálni. A legjobb úton haladsz. A face-n van egy csoport, "méhnyakrák, hpv" gyere csatlakozz hozzánk, sok hasznos infót nyújtanak a lányok egymásnak.

2015. aug. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!