Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosnak nincs gazdája? HA...

Az orvosnak nincs gazdája? HA 7-től van egy rendelés, miért 11 órára jár dolgozni? Ezt a rohadt időpont mániát meg miért nem lehet normálisan kezelni? Itt ultrahangra 69 embert hívtak, mindenkit 11 órára és küzdjenek.

Figyelt kérdés
2018. máj. 26. 15:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem jó a szervezés, mindenhol ez van Magyarisztánba, béna léna országban. Ha megfigyeled pontba 11-kor, mindennap 69 ember ül az uh előtt, soha nem fogynak el. Az egész országot uh-ozzák éves szinten 10x. xd
2018. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Az orvos úgy jár és azt tesz amit csak akar, kirúgni úgyse fogják mert nincs helyette más.
2018. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Melyik rendelőben van 7 órától rendelés?

Legfeljebb a laborokban vérvétel a cukrosoknak.

Ha a háziorvos 11-re megy be, akkor előtte sürgős, súlyos beteghez hívták.

Ellenben, ha azon a településen ahol te laksz ez rendszeres és azért van, mert az orvos 10-ig alszik, akkor bejelenthetitek Magyar Orvosi Kamara Országos Etikai Bizottságánál.

2018. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván nem háziorvosról van szó. Amúgy ha egy orvos késik, akkor ott majdnem biztos hogy sürgős eset van a háttérben.
2018. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Én most veszem példának az sztk laborját. Csak és kizárólag a város lakókat fogadja, de ott a hét mindennapján legalább 200 ember várakozik. Hát akkor ezek szerint a körzeti orvosok mindennap vérvételre küldik a betegeiket mert máshogy ez az embertelen tömeg sehogy nem jön ki. Nálad is ez lehet, feleslegesen küldenek embereket vizsgálatokra, uh-ra, szükségtelenül.
2018. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

"Az orvosnak nincs gazdája?"

Már nincs. Orvoshiány van, nyugdíjból rángatnák vissza a háziorvosokat, a szakorvosok közül a fiatalok Nyugat- vagy Észak-Európában dolgoznak az itteni bérek többszöröséért, sokkal jobb körülmények mellett, akik pedig még itt vannak (40-es vagy idősebb nagyságos főorvos urak és asszonyok, akik már felépítették az egzisztenciájukat), azok bármit megtehetnek, mert nem tudják kirúgni őket, hiszen nincs a helyükre másik ember.

Ha ezt kombinálod azzal, hogy eleve nem a legjobb, leginkább lelkes orvosok maradnak itthon, hanem a "resztli", akkor könnyen megkaphatod a jelenlegi helyzetet.

2018. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, ez hol történt, de én a héten voltam ultrahangon, 8:10-re volt időpontom, 8:12-kor be is hívtak, és nem várakozott ott 69 ember (még 9 sem). 10 perces eltérésekkel adják az időpontokat és annyi idő alatt végeznek is. Hárman ültek a váróban, mikor én eljöttem, mivel akinek későbbre van időpontja nem megy oda órákkal előbb.
2018. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt tapasztalatom hogy itt a környékemen meg sokat túl óráznak szegények. A fogorvosom elvileg 6ig rendel de ennek ellenére fél 9ig bennt vannak mindennap. Kb 5 perc ebéd szünete van amit jobb esetben 3 körül ki tud venni.
2018. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Tessék legközelebb normális helyre tenni azt a kib#szott X-et, és akkor talán javul majd az egészségügy (is). :)
2018. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én háziorvosom is szokott hétkor kezdeni, hétfőn, csütörtökön és pénteken is 7-től 11-ig van. A fogorvosom hétfőnként 7-től 12-ig, meg minden második pénteken is. Szakrendelések közül is sok nyit hétkor, meg más házi orvosok is.


Én nem szoktam korán menni, szóval nem tudom, mennyi csúszás van reggel.


De egy másik házi orvosnál, ahova ismerősöm jár, sokszor előfordul egy-másfél óra is; ráadásul elsőnek behívják a vérvételeseket (az a doki ott, helyben leveszi a vért, aztán felviszi a laborba, addig a többi beteg meg csak ül a váróban...)

És azt sem lehet "megjátszani", hogy a rendelési idő végére megy oda az ember, mert ha véletlenül kevés beteg van aznap, akkor a doki lazán lelép akár egy órával hamarabb is.


A szakrendelőkben meg változó a helyzet, volt már párszor, hogy percre pontosan behívtak; de általában szokott lenni kisebb-nagyobb csúszás. Legutóbb például 10:00 helyett 11:20-kor hívtak be, de volt már egyszer két óra is. :(

2018. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!