Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Otthonápolásnál ki felel...

Otthonápolásnál ki felel otthon a betegért?

Figyelt kérdés
Felelőtlenül rengeteg egyszerű laikus háziasszony vállal betegápolást. A szakértelem hiánya borzasztó nagy veszélyt is jelenthet a betegre! A szakápolói végzettség feltétel a biztonságos otthonápoláshoz. A megbízó család, vagy a munkát elvállaló laikus háziasszony felel a beteg életéért?

#ápolás #idősgondozás #betegápolás #szakápolás #házi betegápolás #otthonápolás veszélyei #házi ápolás veszélyei #ápolás otthon
2018. máj. 27. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten meglennének hurcolva és bíróság elé állhatnának ha komolyabb baj történne. A megbízó is és a felbérelt dolgozó is felelne.
2018. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*felfogadott
2018. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok, nekem a volt váltóm előzetesben van. Attól függ melyik országról van szó. Ha minden legális, akkor mi felelünk mindenért. Szerintem ahol 90-130€ nettó/nap a bér és fiút kérnek, ott igazán házi gondozásra alkalmatlan betegek vannak esetek felében. Közveszélyesek néha ránk nézve is. Mondjuk az mindegy. Ha kell akkor velük kell lakni, amíg nem váltanak le, nem számít ha késsel fenyeget egy Alzheimeres. Volt ahol nem voltak ajtók szobámat is beleértve, hogy ne zárja be magát....na ott jó éjszakát kívánok. Mondjuk 10 ből 3 esetben van ilyen. Szerintem az is törvényellenes, hogy előtte nincs jogunk átnézni az anamnézisét(van ahol nincs is) és minden jót mond mindenki, még a váltó is, hogy szabaduljon. Ha van nyugis hely de mondjuk csak nettó 60-as, maradjon mindenki a valagán...
2022. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!