Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha járó beteg vagyok nem...

Ha járó beteg vagyok nem kötelezõ otthon lenni táppénz alatt?

Figyelt kérdés
Régen volt hogy 8-10 ig van kimenõ ideje, utánna köteles otthon tartozkodni a beteg! Ez változott? Tud valaki valami törvényt mutatni?
2018. márc. 31. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha egyedül lakik, vagy még kisgyerekekről is kell gondoskodnia, akkor ez kivihetetlen, mert ugye kell mennie patikához, élelmiszerért, óvodába, sőt sétálni a gyógyulásért, ha olyan a betegség, stb.

Pl. van, aki az elszakadt achillese miatt van táppénzen, annak gyógytornára kell járnia.

2018. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvosi rendelésen kívül 10-től 14-ig kijárhat. Viszont ha nem orvoshoz kell mennie, és nem igazolt, hogy ott járt, akkor még mindig otthon kell lennie, de ezek az ellenőrzések annyira ritkák, mint a fehér holló. Nagy balszerencsésnek kéne lenned, hogy pont hozzád mennek ki ellenőrzésre. 48 évet leéltem, de még nem hallottam róla, hogy valaki tp miatt lebukott volna, mert épp nem találták otthon. Mondjuk én évtizedekig nem is voltam táppénzen. Utóbbi időben igen, de a kutya nem keresett, és mint írtam, nem is tudok róla, hogy ellenőrizték volna, hogy ténylegesen otthon van-e. Szerintem ez most sem változott, mármint a kijárási idő.

Ha esetleg igen, akkor megírják majd helyettem. Most nem keresek rá.

2018. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És egyébként mire jó az, ha egy járóbeteg nem mászkálhat el?
2018. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs már ilyen időbeli korlátozás, talán a rendszerváltás előtt volt utoljára.


Most csak annyit mond a vonatkozó jogszabály (102/1995 van még hatályban, ha igaz), hogy a beteg köteles otthon tartózkodni akkor, HA AZ ORVOSA úgy rendelkezik. Persze az elkerülhetetlen bevásárlás stb. miatt akkor is ki kell mennie.

De én még soha nem voltam "otthon maradásra kötelezve", pedig én is 40+ vagyok. Sőt, a dokim mindig noszogat náthánál stb. is, hogy menjek ki sétálni. És ez tényleg így van: ha valaki nem lázas, vagy nincs olyan rosszul, hogy nem bír felkelni az ágyból, akkor ki KELL menni egy kicsit időnként levegőzni. (Fekvőgipsszel vagy hasonlóval persze nem. :D)

2018. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!