Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valaki gyereket szeretne...

Ha valaki gyereket szeretne és terhes lesz milyen vizsgálatokra kell járnia, ott pontosan mit is csinálnak? Hogy zajlik maga a szülés?

Figyelt kérdés

Szóval valahol azt hallottam nem is kell mindenkinek beöntés,az pontosan mi is,és anyukámnál nem volt gátmetszés sem mert gyorsan jöttem,na ez is mit jelent és mit is csinálnak.És egy külön szobában szül a nő.v. több nő egyszerre vajudik,és mi van ilyenkor rajtuk?

Szóval semmit nem tudok a témáról és nagyon érdekelne.

Köszönöm a válaszokat.


2010. jún. 15. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

hú hát erről annyi mindent lehetne írni......

amiket kérdeztél:

beöntést mindenkinek adnak. Az azt jelenti hogy vizet pumpálnak a vég beledbe és utána futsz wc-zni. Ez azért kell mert szülés közben ha sokáig tart és folyton nyomnod kell, történhetnek "balesetek".


A gát a hüvelyed és a végbeled közti szakasz. Van akinél magától bereped van akinél vágni kell, ha nagy a baba.


A vajúdás alatt több nővel is lehetsz egy szobában akik szintén vajúdnak, ha megfelelően kitágultál akkor tolnak be a szülőszobába, ahol már csak te vagy meg persze a nővérek és orvosok. A vajúdás alatt van rajtad kórházi köpeny a szülés alatt van, hogy az is leveszik rólad, de hidd el abban a pillanatban ez fog a legeslegkevésbé foglalkoztatni.


ezen az oldalon nagyon sok kérdésedre megtalálhatod a választ:

[link]

2010. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A beöntést azt a célt szolgoálja,hogy szülés közben ne szarjál be az erőlködéstől.Ez nem fájdalmas egyáltalán. A gátmetszés azért kell,mert ha nem metszik akkor szétszakad szülés közben,a szaggatott szélü sebek pedig sokkal nehezebben és rondábban gyogyulnak mint egy vágott seb. Egy szobában természetesen egy nő szül,ma már vajúdni is külön szobában a korházak nagyrészében szerintem. Háloing/korházi ruha van rajtuk.
2010. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Volt egy olyan hogy magzatvíz vizsgálat és ott azt írják hogy tűvel a hasfalon keresztül vesznek mintát,az fáj,v. nem érzi az ember?

És mégegy kérdésem lenne,itt rákszűrést írtak zárójelben terhes nőknél,azt biztos hogy megtudják csinálni,nem lesz ettől baja az anyának?

Az az igazság én még nem voltam rákszűrésen,mert rettentően félek tőle,úgyanis szűz vagyok és eleve befeszítek,meg mindenféle vizsgálattól tartok,nem bíróm az orvosi légkört,szóval hallottam hogy ettől még lehet ilyen vizsgálatot csinálni,na de ezt lehet fájdalammentesen csin álni és hogy is zajlik?



De a felsorot vizsgálatok azok fájdalom mentesek,szóval gátmetszésnél is van érzéstelenítés,remélem.


Előre is köszönöm a válaszokat,nagyon hasznosak voltak.

2010. jún. 16. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!