Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz e az, hogy ha valaki 35...

Igaz e az, hogy ha valaki 35 éves kor felett akar szülni -avagy 35. életévét a szülés előtt betölti-, akkor a veszélyeztetettségi kockázatok miatt Budapestre kell utaznia külön vizsgálatokra?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy 35 éves kor felett azt a nőt, aki teherbe esik, automatikusan elküldi nőgyógyásza/háziorvosa bizonyos vizsgálatokra, speciálisakra, amit csak és kizárólag Budapesten végeznek el! Érdekelne, mennyi ennek a valóságalapja.
2010. júl. 10. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Annyi igaz, hogy 35 év felett nagyobb bizonyos genetikai betegségek kockázata. (Down kór stb.) Ezért az ajánlott (de nem kötelező) vizsgálatok között van az amniocentézis. (magzatvíz vétel)Ilyen vizsgálatot nem végeznek minden kórházban, de az nem igaz, hogy csak Budapesten van rá lehetőség.
2010. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor, ha jól értem, NEM igaz, hogy mindenképpen meg kell jelenni Budapesten. Ennyi elég, még egyszer, köszi!
2010. júl. 10. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:
NEM kell Pestre utazni,hacsak nincs valami olyan vizsgálat,amit az orvos akar-de ezek nem kötelező vizsgálatok!-,és csak ott csinálják.Én 35 évesen voltam ikerterhes,vidéken,és semmi ilyesmi nem volt.
2010. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ácsika... ha 35 felett szülsz, akkor valószínűleg javasolni fogják az amniocentézist, amit a keleti országrészben csak Debrecenben, Szegeden vagy Budapesten végeznek el. Én Szolnokon lakom és nekem is Budapestre kellett menni amnióra. Valamint sosem bíznék meg egy SZTK-s genetikai ultrahangban... itt Szolnokon 4 esetről tudok, amikor a 4D-s ultrahanggal nem állapították meg 3 esetben a Down kórt, 1 esetben pedig a nyitott gerincet.

Szóval ha magadnak és a babádnak is jót akarsz, akkor valamelyik klinikára mész vizsgálatokat végeztetni...

én Pl az Istenhegyi klinikán csináltattam meg pár vizsgálatot.

Szóval elképzelhető igen, hogy olyan vizsgálatra küldenek, amit a lakhelyeden nem tudnak megcsináltatni.

2010. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ácsika... Akkor sem KELL menni Pestre, ezt szögezzük le, illetve még pontosabban: nem KELL az amniocentézist megcsináltatni. Én csak tudom, mivel 38 vagyok, már 31 hetes kismama, nekem is ajánlották, hogy csináltassam meg, de nem kötelező. Nekem jó lett a 12. heti genetikai UH és a vérvétel eredménye, valamint 16 hetesen az AFP, ezért úgy döntöttem, nem szúratom meg magam, mert annak nagyobb a kockázata, hogy az amnio során valami gáz lesz, mint hogy jó eredmények mellett beteg legyen valakinek a babája.
2010. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és még valami(az előző vagyok): aDown kór kiszűrésére is a legjobb a 12.heti genetikai ultrahang, ami sima 2D -s, és azt nézik, van-e orrcsont, mert annak a hiánya már majdnem tuti Down-kór jel.
2010. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jaa én nem tudom, elvégre 37 múltam és most vároma máasodikat. Azt hogy te felelőtlen voltál és nem csináltattál amniót, a te bajod.
2010. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

35. éves voltam a fiamnál, most 37. vagyok ismét terhes (37. hét). Szekszárdon lakom, nekem Pécsre kellett mennem genetikai uh-ra a korom miatt. Ott felajánlották a magzatvíz vételt, de a dokimmal egyetértésben nem kértem a kockázatai miatt ill. főképpen, mert minden eredményem rendben volt.

A mostani terhességemnél csináltattunk egy 1. trimeszteri kombinált tesztet, ami gyakorlatilag egy sima vérvétel volt. A vért Szekszárdon vették le, de Pestre küldték fel.

Szerintem beszéld meg az orvosoddal mit ajánl.

Nekem Pécsen azt mondták, hogy ők ugyanazt csinálják, mint Pesten, ezért nem kell külön felmenni és egy csomó pénzt fizetni! (Beutalóval mentem, tehát nem is kellett pluszban fizetnem, ha Pécsen csináltatom a kombinált tesztet, akkor nem kellett volna fizetnem érte, de a benzinköltség stb miatt az egészségkártyámra elszámoltuk inkább.)

2010. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azért azt el kell mondanom, hogy férfi vagyok:) A feleségem aggódott ezek miatt, de semmi konkrétumot nem tudott mondani, ezért kérdeztem rá itt. Igen jó, hogy ennyien írtatok! Mindkét oldal képviselte magát (ellenzők/pártolók), a feleségemnek elég jó dokija van -van szerencsém ismerni személyesen, mert mindig elkísérem, anno feleségem kért meg erre- szóval majd a doki megmondja úgyis. Azért jó tudni ezeket a dolgokat! Nagyon köszönöm még egyszer! Természetesen, ha ír még valaki el fogom olvasni. Üdv!
2010. júl. 15. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!