Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van hogy néha borotválko...

Miért van hogy néha borotválkozás után tiszta sima a bőröm, de néha tele van ilyen piros kiütésekkel és pattanásokkal?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nagyon zavar hogy néha így "bekettan" a bőröm.

Először mindig lefelé megyek borotvával. Utána újra jól bevizezem az arcomat és az egészet felfelé folytatom. Lehet itt rontom el mert kb addig nyesem az arcom a borotvával amíg tükörsima nem lesz.. sokszor már előjönnek a foltok de akkor is folytatom. Lehet h itt rontom el lehet hogy csak érzékeny a bőröm, de engem nagyon zavar ha áthúzom az arcomon a kezem és még itt ott érzek szúrós részt (még ha már nem is lehet szemmel látni).

Eldobható bic borotvát használok, gillette mach 3 sensitive borotvagélt és utána ilyen nivea testápolókrémmel bekenem.

Esetleg ajánlanátok módszert, avagy jobb borotvát/habot vagy bármit... mert nagyon idegesít már.

16/f



2018. jún. 3. 16:08
 1/4 A kérdező kommentje:

Illetve milyen borotvát ajánlatok? Gondolom most az ilyen jobbakra és tartósakra amik nem kopnak el néhány használat után pl fusion, mach,stb..

Unom már hogy az eldobhatós olcsó vackok némelyike 2 használat utan rossz, némelyik 10-et is bir de minden baj van velük.

2018. jún. 3. 16:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Eldobhatóban is van Gillette, Blue II a neve, az nem rossz, de az sem bír ki nálam 5-6 borotválkozásnál többet, bár nekem erős is a szőröm...


Ami nem eldobható és sokat bír az sajna elég drága...

pl.: Mach 3 Turbo.


Én ahogy számolgattam arra jutottam, hogy inkább veszem ezt az eldobható Blue II-t mert nem olyan drága.


azt hogy érted, hogy "fentről" illetve "felfelé"?

Mindig a szőr növésének irányával megegyezően borotválkozunk, sosem ellentétesen mert 30 éves korodra olyan ragyás lesz a pofád mint egy vulkánkitörés!

2018. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha csak a szőr növés irényába húzom az ilyen eldobhatós vacak borotvákkal nem viszi rendesen le a szőrt hanem marad egy kis borosta ami látszódik is + kézzel érződik nagyon
2018. jún. 3. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az eldobható Gillette Blue II-őt...

minden "nagyobb" boltban kapható, pl. nálunk a helyi Reálban is (faluban)

vagy vegyél Tesco-ban...


szőriránnyal ellentétesen nem szabad borotválkoznod mert kipattogsz és évek múlva tiszta ragya lesz az arcod!

2018. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!