Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vidéki nagyvárosokon jobb...

A vidéki nagyvárosokon jobb az egészségügyi szakrendelés hozzáférhetősége, minősége a Budapestihez képest?

Figyelt kérdés
Budapesten zugló és újpestbe vagyok bejelentve, így mindkettő szakrendelőiben megfordultam már. Ugyanazok az öreg orvosok, vagy egy-két új öreg orvos vidékről feljőve, több hónapos várólisták (pl. két hónap múlva kell telefonálni időpontért, majd plusz négy hónappal későbbre) és a minőség is mintha romlott volna. Magánban sem jobba helyzet, mert oda sem kap az ember rögtön időpontot, ott is az van, hogy 2-3 héten belül időpont konzultációra, de aztán majd elküld vm állami kivizsgálásra, ahova bejelentkezni több hónap, majd vissza az orvoshoz. Ez Budapesten van, amiről azt gondolnám, hogy a legjobbnak kéne lenni az országban, vagy itt túl sokan vagyunk és vidéki nagyvárosban jobb a helyzet?
2018. jún. 11. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugy viccelsz?


Otthon JÓ egészségügy? :D

2018. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy jobb vagy rosszabb. Pesten kerületfüggő szerintem - legalábbis mikor egy rövid ideig a 15.-ben laktam, akkor kb. egy hónap várakozási idő volt a kardiológiára és a tüdőgyógyászaton is (utóbbinál volt megkötés is, hogy mikor lehet időpontot kérni telefonon).

Ahol most élek, vidéki kisváros, a helyi kórház és rendelőintézet elég katasztrófa az orvosokat tekintve, tényleg nem sokkal találkoztam még, akivel minden szempontból elégedett lettem volna. :(

Várakozási idő meg szakrendeléstől függő, pl. nekem a kardiológiára 3 hónap volt, egy kolléganőmnek meg most már 4 vagy 5, egyszerűen hihetetlen. Gasztroenterológia szintén 3 hónap lett volna, de azt csak kíváncsiságból kérdeztem meg, az előző rossz tapasztalatok miatt nem is akartam oda menni, egy pesti rendelésre meg csak másfél hónapot kellett várni.

Ennél is csúnyább talán egy másik város kórháza, ahova ismerősömnek kellett volna pajzsmirigy-vizsgálatra időpontot kérnie - az elsőnél "lemaradt", azaz már beteltek a helyek, így egy hónapot várnia kellett, hogy újból telefonálhasson. De akkor is már betelt. Harmadszor is... Na, akkor már végleg kiakadt, mivel eltelt három hónap; bement Pestre, ahol azonnal megcsinálták a szövetmintavételt.

2018. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!