Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem bíznak az emberek a...

Miért nem bíznak az emberek a gyógyszerészekben?

Figyelt kérdés
Több olyan kérdésbe is belefutottam itt az oldalon, hogy a gyógyszerész ezt vagy azt javasolta, helyettesítette a gyógyszeremet, de inkább megkérdezem itt is, hogy jó-e így? Miért bíznak meg az emberek jobban egy laikus véleményében, mint egy szakemberében? Ha pedig aggályok merülnek fel bennünk, akkor miért nem mondják ezt a szakszemélyzetnek, miért nem mernek többet kérdezni?

2018. jún. 12. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak megerősítésre várnak,volt-e még valakinek hasonló baja és érdekli őket a tapasztalatuk.
2018. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én bízok a gyógyszerészemben, de az utóbbi időben nemigen ajánlanak másik gyógyszert, mint amit az orvos kiír. Hiába ugyanaz a hatóanyag, de más a töltelék, ráadásul az orvosé svájci, a patikusé albán...Ráadásul az orvosom nem is tolerálja, ha felülírják..
2018. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok a gyógyszerellenes okostóni, akik mindent oxigénnel, csodavitaminnal, meg holdtöltekor kelet felé fordulva zsályalevéllel akarnak gyógyítani.
2018. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt sem tudják, kik ők.

Tarsadalmi celu hirdetesekben celszeru lenne terjeszteni.

2018. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Sajnos az átlagember nem tudja, hogy a gyógyszerészet nem egy egy éves OKJ-s képzés. Amikor gyógyszerészetire jelentkeztem, én sem tudtam, hogy egy gyógyszerész ennyivel részletesebben tanulja a gyógyszerek hatását, mint egy orvos.

Reklámozni azért nem kell, sok munkakör van ezen kívül is, amit nem ismer pontosan az átlagember. Mondjuk pl. egy könyvelőben nem is kételkednek annyit, mint egy gyógyszerészben...

Mindegy, csak ne eladózzanak le, mert az elég derogáló a tudásunkhoz képest.

2018. júl. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, reklamozni nem kell, kulonben nepszerubb lenne a kepzes es csokkenne a fizetesunk. Boven orulok hogy evente 300 gyogyszeresz vegez 10 millio emberre Magyarorszagon
2018. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!