Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek a természet-...

Mi a véleményetek a természet-gyogyászatrol?

Figyelt kérdés
TÁRSAMNAK LEHET GERINC SÉRVE VAN DE NEM FOGLALKOZNAK VELE A DOKIK. AGGODOM NAGYON..
2010. jún. 16. 18:55
 1/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Milyen dokik nem foglalkoznak vele?

Mi az hogy lehet? Nincs diagnózis?

Ha sérve van, akkor műteni kell, ahhoz már kevés a természetgyógyászat.

2010. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Olyanról még nem hallottam, hogy valakit nem látnak el. Még a legutolsó, bűnöző, TB nélküli hulladékot is el kell látni, és (sajnos) el is látják őket...


De olyan valóban megeshet, hogy azt mondják, hogy 6 hónap múlva tudják megműteni, mert elfogyott a pénz.

2010. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Szia! 59 éves férfi vagyok, jártam természetgyógyásznál kb 17 éve. Diagnózisom gerincsérv volt, amit állítólag a mammográf is kimutatott. Tüneteim nagyon fájt a jobb lábam, deréktól lefelé, különösen este, alig tudtam aludni, csak tornásztatásra hagyott alább a fájdalom. Le-fel járt a lábamban, később már nem tudtam vezetni autót sem, érzéketlen lett a bőrfelszín, belül kegyetlenül markolászta a fájás. Sajnos már nincs nálunk az az ukrán orvos, aki gyógyász is volt, elmentem hozzá Zalaszabarban rendelt. Megvizsgált és azt mondta gerincelcsúszásom van, nem sérvem és három kezeléssel rendbe tesz. Mondtam hajrá!

Két kezeléssel meggyógyított azóta is dolgozom emelhetek, néha az utóbbi időben fájdogál, de nyújtással / rúdon csimpaszkodom/ negyed óra alatt sokat javulok szinta tünetmentes vagyok, pedig fizikai munkát végzek.

Véleményem próbáljátok ki , főleg, ha csontkovácshoz mész!

2010. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Még annyit, hogy azonnal műteni akarták, de nem hagytam az 50%-os esély miatt ! Jól tettem, mert pár embert ismerek aki bevállalta a műtétet és ma bottal alig jár. Nem beszélve az idegek megsértése esetén imotencia lehet. Ez volt a fő ok, hogy nem engedtem! Persze, ha valóban kitüremkedett a porckorong, akkor nincs mit tenni, csak a műtét segíthet !
2010. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mammográfiával (=emlő röntgen; azaz a mellet beleteszik egy gépbe és az csinál róla rtg. felvételt) , hogy a francba tudták neked a gerincsérved kimutatni???

Egyáltalán, mióta csinálnak férfiakon mammográfiát???


Eszem-f@szom megáll...


Amúgy a "elcsúszás" nem az, mint a gerincsérv. A sérvet csak műtéttel lehet helyrehozni. Kérdezd meg Kovács Magyar Andrást, őt is gerincsérvvel műtötték (igen, kórházban)!

2010. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy a sérvet csak műteni ! De az meg sem fordult a fejedben, hogy tévesen adták meg a diagnózist ? Ha érted is amit olvasol, akkor látnád mit leírtam ! Egyébbként te elakadtál a női mellnél, megjegyzem valóban kedves tájék ! De ! Igenis az egész testet lehet az említett módszerrel feltérképezni ! Különben maradj meg magadnak, azt gondolsz sötét fejeddel amit akarsz !

Azért legyen szebb napod ! Csá !

2010. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mammográfia a latin mamma (=emlő) és gráfia utótag (=tudományág, feltérképezés) összetételéből ered.


Azzal CSAK MELLET lehet vizsgálni, semmi mást, ne próbáld már nekem bemagyarázni, hogy az egész testet fel lehet térképezni vele. Már eleve a gép kialakítása olyan, hogy csak a mellet lehet beletenni. (Amúgy röntgensugarat használ a berendezés).


Így néz ki egy mammográf: [link]


Láthatod, ezzel sehogy sem lehet mást vizsgálni, mivel bele sem lehet feküdni...


Amúgy nem kötekedni akarok, de ezen beírásodon elég sokan felröhögtek (orvosok, hallgatók), amikor elmeséltem nekik a "napi gyöngyszemet" a GYK-ról.


A teljes testet CT-vel vagy MRI-vel lehet feltérképezni.


Amúgy orvostanhallgató vagyok, szóval, ne próbáld nekem megmagyarázni, hogy még milyen "alternatív" felhasználásai vannak a mammográfnak, mert már nem vicces, amit írsz...

2010. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mammográfiával gerincsérvet kimutatni.:D:D:D Ezen behaltam.XD


Egyébkéni mi az, hogy nem foglalkoznak vele? És mit gondoltál egy természetgyógyász mit csinál majd vele? Kiegészítő kezelésnek jók a gyógyfüvek, de nem heyettesíthetik a gyógyszereket.

2010. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem igazán értem ezt a „lehet”-et. Most vagy megvizsgálták, vagy nem!

Gondolom, ha olyan tünetei vannak, akkor csak csináltak neki MRI-t.

Én nem jártam még természet-gyógyászaton, de elképzelni sem tudom, hogy ő miből jönne rá, hogy sérve van az embernek.

Voltatok reumatológián, ideggyógyászaton; mindenhonnan elküldték?

2010. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!