Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ebben az esetben ellátnak...

Ebben az esetben ellátnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Fiatalkorom óta Angliában élek és ott is van a háziorvosom. Jelenleg 18 éves vagyok, viszont sűrűn járok Magyarországra nyaralni.

Viszont mostanában elég beteges vagyok, nagyon sűrűn fájnak a térdeim, amit a sok futásnak tudnék be, de azért jó lenne megnézetni. Illetve hasfájásaim is vannak/voltak az elmúlt napokban.


A kérdés az az, hogy ha én besétálok a szülővárosomba egy dokihoz, akkor megnézik mi a bajom? Kivizsgálnak? Vagy fizetni kell? Hogy működik ez? Sosem voltam ilyen helyzetben, úgyhogy nem tudom mi ennek a menete...

TB (vagy mi) kártyám az megmaradt régebbről amikor még itt laktunk. Azzal mit tudok kezdeni?


Meg még fogszabályzót is szeretnék majd csináltatni, de gondolom az amúgy is fizetős.



2018. jún. 30. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos "otthon" kell kezeltetned magad. Es az otthon neked az anglia.


De egyebkent kerdezd szuleidet, hiszen ha kimentetek oda elni tudniuk kell ezeket a dolgokat.

2018. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugy kepzeld magyarorszagot mintha egy idegen orszag lenne, mondjuk mint Spanyolorszag ahova sokat jarnal nyaralni. Ott hogy intezned? Ugyanigy tekintsd magyarorszagot is, neked ez mar egy idegen orszag ahova csak utasbiztositassal stb, utazhatsz.
2018. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha sürgős esetről van szó, akkor biztos ellátnak, de most azért, mert már egy ideje fáj a térted, hát szerintem azzal bőven ráérsz várni, ha visszamentél Angliába a nyaralásból. A hasad pedig megint csak ezer dologtól fájhat. Akár az össze-vissza evéstől is. Ha viszont nagyon begörcsölnél, akkor biztosan itt is ellátnak.

Mondjuk amúgy is, hisz kötelességük, csak senki nem nézi jó szemmel, ha csip-csup dolgok miatt láttatnád el magad, míg valaki tényleg olyan problémával megy oda, illetve itt fizeti a biztosítást.

De vannak magánorvosok is, ott fizetés mellett bármivel ellátnak. De ha nincs sürgős, életbevágó problémád, akkor szerintem nem itt kéne orvoshoz menned.

2018. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából nem egy kis piti térdfájásról van szó, mivel már lassan 2 hónapja fáj.. Csak most erősödött fel igazán.


Tehát akkor ez nem számít, hogy megmaradt az itteni lakcímkártyám és a TB kátyám, igaz? Gondolom nem, mert nem volt fizetve semmi..

2018. jún. 30. 12:18
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Angliáról nem tudok nyilatkozni, de nekem Horvátországban volt egy nyilvánvalóan önhibámból eredő balesetem (sötétben, erősen spicces állapotban tengeri sünbe léptem, és el is estem emiatt a sziklás részen.) Engem akkor ott simán térítésmentesen azonnal elláttak, hogy mi alapján azt nem tudom, de emlékeim szerint a baleset biztosítás az erősen ittas állapot miatt erre az esetre nem vonatkozott. Kérdeztem, hogy mivel tartozom, erre mondott valamit a doktornő, amit nem nagyon értettem, csak annyit vettem ki belőle, hogy nem kell fizetnem az ellátásért.
2018. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És még 2 hónapot maradok Magyarországon, nem szerettem volna addig várni a térdemmel, még annak is örülnék ha megmondanák mi baja lehet.
2018. jún. 30. 12:19
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

" 2 hónapja fáj."

És mióta nyaralsz itt Magyarországon? Mert ha kevesebb, mint 2 hónapja, akkor nincs miről beszélni...

2018. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
magánorvoshoz kellene menned, ott kell fizetni.gondolom ha kint éltek, nem jelentenek problémát az itthoni árak.belgyógyász kellene, és egy foszabályzó orvos. időpontokat jóval előre kell foglalni, mert sok helyen tele vannak. vagy mész a háziorvoshoz, ott aláíratnak veled egy ppaírt h nem érvényes a taj kártyát, és vállalod a kötségek megfizetését.
2018. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 A fájás nem volt eddig ennyire erős. Enyhe volt és csak esténként fájt, szóval nem nagyon foglalkoztam vele mert rengeteg vizsgám volt ezidő alatt.

És ideutazás előtt meg úgy voltam vele ha komolyabbra fordulnak a dolgok, itthon (Magyarorszagon) megnézetem.

2018. jún. 30. 12:22
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
de gyszerűbb ha megkérdezed magát a haziorvost! hívd fel telefonon.
2018. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!