Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyes orvosok miert nem...

Egyes orvosok miert nem birjak a noket melltartoban meghallgatni, mig mas orvosok igen?

Figyelt kérdés
Most kerultem uj haziorvoshoz, es elegge meglepodtem amikor mondta, hogy meghallgatja a tudomet, es vegyem le a melltartot. Ez engem elegge zavart,mert meg nem voltam nala, ugyhogy egy tok idegen orvos volt, mellette meg elegge szegyenlos is vagyok. Nem a mellemen van a tudom, meg egy 'kivágott' melltarto is volt rajtam, es oda nem is tette azt amivel vizsgál (nem tudom mi a neve), ugyhogy nem ertem, hogy ezt miert nem lehetett melltartoba. Valaki aki orvos, vagy van orvos ismerőse,meg tudna nekem ezt magyarázni? Meg mas noket/lanyokat ez nem zavar? Csak en vagyok ennyire szegyenlos?Koszonom elore is a válaszokat. 17/l

2018. júl. 3. 13:46
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Egyepkent az orvos kb 40 eves no volt.
2018. júl. 3. 14:22
 2/22 anonim ***** válasza:
54%
A választ nem tudom, de sokan vannak ilyen helyzetben és szerintem pont az orvos az, aki előtt nem kellene szégyellned magad.
2018. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont az orvosnak nem kellene semmitmondo indokkal levetkoztetnie, mikor latja hogy a siras hataran vagyok annyira szarul ereztem kozbe magam.
2018. júl. 3. 14:32
 4/22 A kérdező kommentje:
Meg hogy a hasamat is miert ugy kell megneznie, hogy nincs rajtam melltartó. Mert az a 10 másodperc szerintem nem olyan sok ido.
2018. júl. 3. 14:33
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem mondom, hogy nem kell ezt néha a dokinak figyelembe vennie, elhiszem, hogy baromi kellemetlen, de ezt vele kell valahogy megbeszélned, ő úgy látszik ilyen vaskalapos doki.
2018. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ketszer kerdeztem meg tole, hogy vegre felvehetem e mar a melltartomat, de mindig csak nem volt a valasz. Nem valami kedves nem. Amikor a hasi vizsgalat elott kerdeztem meg, mert akkor mar tenyleg azt hittem, hogy elbogom magam, ha meg abba a 2 percbe is felig meztelenul kell lennem, amig a hasamat is vegignyomkodja, szinte ramformedt. Nem ugy tunt mint aki zavartatja magat. Nem hinnem hogy erdekelne, ha valahogy probalnam neki mondani, hogy legkozelebb lehetne e maskepp.
2018. júl. 3. 15:05
 7/22 anonim ***** válasza:
46%
Az orvosi praxis része, hogyha alapos, akkor leveteti azt is. Hidd el, látott már ilyet. De ha neked ettől bőgéskésztetésed van, akkor valami pszichológiai dologra lenne szükséged. Egy teljesen egészséges önértékelésű és önképű fiatal ennyire azért nem szégyellős. Egészséges szemérem rendben, de ez túlzás. Krdezd meg a doktornőt, hogy mit javasol erre a problémára.
2018. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Jarok ezzel pszichologushoz. De szerintem akkor se resze. Ezt kifejtened bovebben? Hogy jon ehhez az alapossag? Ezzel semmivel nem tudott meg tobbet, csak azt, hogy hogy nez ki a mellem. Ami szerintem a munkahoz egyáltalán nem szukseges.
2018. júl. 3. 15:16
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Elmondom én hogy szoktam, én röntgenben dolgozom.

Amikor már bejön egy fiatal lány, meg köszön, lehet látni, hogy ki mennyire szégyenlős. Póló van mindenkin, az öltözőt bezárom és megkérem, hogy vegye le a melltartót, a pólót vegye vissza,és meg is várom, 1 perc alatt megoldható, csak utána nyitom ki az öltözőt.

Persze más lehet egy doki vizsgálata, de az tény, hogy elvileg az adott testfelületen mindent le kell vetetni,de más a gyakorlat is meg más a tapasztalat is.

2018. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Mi úgy tanultuk, hogy a tüdő-szív meghallgatásához meztelen felsőtest szükséges, a ruházat tompítja a hangokat, nem könnyű pl a nagyon halk szívzörejt meghallani. Bőrelváltozásokra, melanómára, gerincferdülésre is fény derülhet, ha nem ruhában vizsgál. Ha nem látja meg rajtad a betegséget, azért tehetsz szemrehányást. A beteg derékig vetkőztetése normális, lelkiismeretes dolog.


Azt is tanultuk, hogy: "a beteget le kell vetkőztetni!". Sürgősségin szétvizsgáltattak velünk (radiológia: hasi és alsó végtag Doppler uh, mellkasrtg) egy bácsit a magas gyulladásos paraméterei és a láza, elesettsége miatt, aztán miután minden vizsgálata megvolt, valakinek eszébe jutott letolni az alsónadrágját, így derült ki, hogy le van rohadva a pénisze egy daganat miatt.

Ugyanígy rendszeresen a mellkas ctn derül ki, hogy a néni mellét megette a rák, persze fulladással jön be, benyomják mellkasrtgre, látszik a mellűri folyadék, a labor felveti tüdőembólia gyanúját (daganatoknál is magas lehet ez az érték), és íme, alig pár óra és pár tízezer forint elköltése után ki is derül, hogy mi a baj. De a néni mellét nem nézzük meg alapból, mert az illetlenség...


Azt is tanultuk, hogy szükségtelenül ne vetkőztessünk, a beteg szeméremérzetét figyelembe kell venni. Egyszerre a felső és az alsótest nem vetkőztethető.


Tehát esetedben a helyes megoldás: hallgatózáshoz félmeztelen, has vizsgálatához pólót vissza (azt gyorsan fel lehet kapni), vagy rád teríttetni a pólódat.


Radiológus

2018. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!