Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel esetében hogy működik?

Vérvétel esetében hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Csak a beutalót,és időpontot kaptam.

A háziorvosom azt mondta teljes vérkép, 18 vizsgálat van a papíron.


Ez esetben 12 órával vérvétel előtt nem ehetek,ihatok semmit? Ebben a melegben a folyadék nem tartható,sima szénsavmentes ásványvízet ihatok?


Ájulékony vagyok,és nehezen szokták megtalálni a vénám.


Valamint szerepel a vizelet is,jó,ha viszek magammal és ha kell átöntöm? Az eredmény kb hány nap alatt van kész?


Köszönöm.


2018. júl. 29. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia.


Nekem is teljes vérképet néztek.

Nem ehetsz nem ihatsz, előtte. Valahogy ki kell bírni , vigyél magaddal vizet és ha kész akkor igyál . Ne izgulj, mert akkor még rosszabb. Ha ájulékony vagy akkor szólj , mert lehet hogy fektetve is vehetik . Ha ülve veszik akkor maradj úgy egy kis ideig utána , ne állj fel hirtelen. Vigyél magaddal egy befőttes üvegbe , reggeli első vizeletet. Nekem rá 3 napra kész volt az eredmény.

Remélem tudtam segíteni.

2018. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm.
2018. júl. 29. 18:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam még erről a 12 órás szabályról, pedig már voltam párszor vérvételen. Az a lényeg, hogy reggel ne egyél előtte. (Persze az nem ér, hogy hajnalig fent maradsz, hogy még tudj kajálni. :D)


Inni bármennyit lehet sima vizet vagy ásványvizet - a lényeg, hogy ízesített vagy cukros vackokat tilos.

Sőt, aznap reggel minél többet iszol, annál jobb. Én úgy szoktam, hogy már ébredés után elkezdek vizet kortyolgatni, és viszek magammal is, és ahányszor csak úgy érzem, hogy most bírok pár kortyot inni, akkor meg is teszem. Így legutóbb már közel fél liter vizet meg tudtam inni ébredéstől a szúrásig.

Persze ha te tudsz normális mennyiségeket inni egyszerre, akkor elég, ha ébredés után és a szúrás előtt kb. fél órával megiszol két-három decit (tehát összesen kb.fél litert), nem kell vele vacakolni. Én azért csinálom így, mert nem bírok egyszerre sokat inni, max. egy decit.

Amúgy sem iszom eleget, és egyszer úgy jártam, hogy sürgősen kellett vért venni délután, amikor egész nap összesen pár decit ittam, úgyhogy 4-szer szúrtak meg különböző helyeken, mire végre jött vér, de akkor is csak nagyon lassan, annyira besűrűsödött. Rettenetesen utálom amúgy a tűt, szóval azóta próbálok odafigyelni.


Vizeletet pedig egy kis üvegben nyugodtan vihetsz, majd átöntöd. Lehetőleg középsugaras legyen, azt mondják, az a legjobb. (Először rendesen a wc-be egy kicsit, aztán a középső harmadot az üvegbe - bár nem kell az egész, elég kb. fél - egy deci, és az utolsó harmad megint a wc-be.)


Az eredmény megérkezése több mindentől függ; pl. helytől is, nálunk már aznap meg szoktam kapni délután, mert emailben elküldik, ha kéri valaki. A beutaló orvos is megkapja legkésőbb másnap, úgy értem, benne van a rendszerben. Szóval nem kell bemászkálni külön a leletért a laborba.

2018. júl. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal csinálod a legrosszabbat, ha nem iszol semmit. Miért ne lehetne inni? Pláne ilyen melegben?

8 óra éhezés kell, inni lehet, sőt, kell is, ha amúgy is ájulós vagy és rosszak a vénáid. Persze ne cukros löttyöket igyál, csak vizet/ásványvizet.

2018. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1.válaszoló vagyok.

Én sem értettem ezt az ivás dolgot, de nekem azt mondták hogy úgy menjek oda hogy előtte nem iszok. Lehet ,hogy máshol máshogy van.

2018. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A fővárosban élek,itt még nem voltam vérvételen,nálunk vidéken mindig úgy ment,hogy azt mondták pl. pénteken jöhet érte.


Megnéztem az adott kórház honlapját: "Laborleletek átvétele vonalkód ellenében a betegirányítóban 8-19-ig,de megkérdezem az e-mail lehetőséget.


Sima ásványvízra gondoltam persze,akkor igyekszem eleget inni,sajnos gyakran nehezen találják meg a vénám,volt olyan amikor már mindkét karomat megszúrták és már a nyakamból terveztek vért venni,de azt nem hagytam,így maradt a kézfej ott sikerült.


Mindenkinek köszönöm.

2018. júl. 29. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Este vacsorázz meg nyugodtan. Ne reggelizz. Folyadékot ( vizet! ) annyit ihatsz amennyi beléd-fér. Az esti vizelet is jó, meg a reggeli is. Egy gyógyszeres fiolányi mennyiség elegendő, nem kell fél liter. Ott átöntheted abba a fiolába, amit ott kapsz. Ja, és ne izguljál. Nincs miért.
2018. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Éhgyomorra kell menni, az a lényeg. Inni persze hogy lehet és kell is, de csak sima vízet, nem buborékosat. Egyrészt azért, hogy a véred ne sűrösödjön be, másrészt mert meleg van és kell a folyadék, ha meg rosszul érzed magad, akkor a vénák is összeszűkülnek.
2018. júl. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#5.:


A vér mindenhol ugyanolyan: ha iszol, akkor nem olyan sűrű...

Szóval szerintem téged félretájékoztathattak, sajnos megesik az ilyen - még szerencse, hogy ez nem egy túl jelentős tévedés.

Esetleg még azt tudnám elképzelni, hogy van valami speciális dolog a vérben, amit jobb úgy vizsgálni, hogy nem iszik előtte a beteg - de gondolom, akkor az itt író egészségügyis válaszoló megemlítette volna.

2018. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az #1 és #5. Válaszoló

Ne haragudjatok , teljesen elfelejtettem. Nekem aznap ott ultrahangom is volt és azért mentem úgy,hogy nem ittam előtte. Egy napra kaptam időpontot mind2-be.

Bocsánat a félreértésért!

2018. júl. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!