Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT-vizsgálat: hogyan, miként?

CT-vizsgálat: hogyan, miként?

Figyelt kérdés

Régóta fáj a fejem ugyanazon a ponton, szúr, és ha lehajolok akkor elviselhetetlen a fájdalom sokszor. Néha olyan mintha nyomás akarná szétfeszíteni a fejemet, ezért sok rágódás után végülis úgy döntöttem, meg kéne nézetni. A kérdés az, hogy van ugye ez a CT vizsgálat. Ezt hogyan lehet elintézni? Persze gondolom előbb háziorvos ad beutalót, gondolom Neurológiára, de ez pénzbe kerül? Van esetleg valaki, akinek volt ilyen vizsgálata? Mit csinálnak pontosan ? (TV-ben láttam de az...) Nagyon fontos lenne.

Köszönöm.


2010. jún. 19. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
egy ilyen vizsgálat elég drága, nem fognak elküldeni egyből erre az biztos. amúgy szimplán csak fekszel, betolnak, a gép felvételt készít, aztán kihúznak, ennyi. ritkábban adnak intravénásan un. kontrasztanyagot a felvétel jobb láthatósága érdekében.
2010. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az orvosi vizsgálat ingyenes. Legyen az CT, ultrahang, szemműtét( nekem a mult héten csinálták, rendkívül kedves volt mindenki. Pénzt el sem fogadnak. Visszautasítják. ) De Te nem követelheted, hogy neked CT-kell. Az a kezelés ingyenes, amit az orvos lát szükségesnek, és nem a beteg. Ugyanezen a fórumon valaki uszáshoz akar orvosi beutalót. A háziorvosod elindít, és majd meglátják mi kell neked. Felírják a CT-t ha az kell a betegséged megállapítására.
2010. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!