Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy tüdőcsúcsi bulla (aminek...

Rotes21 kérdése:

Egy tüdőcsúcsi bulla (aminek a kidurranása légmellhez vezet) műtéti úton való eltávolítása milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés
Az íjászatról le kell mondani? Bringa, túrázás, repülő? És a búvárkodás? Gondolom a tüdőkapacitás lecsökken. Edzeni lehet utánna? (Test edzés pl. melkas, kar vagy has) Ha kiveszik a bullát, utánna is kialakulhat ptx?

2018. aug. 22. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom elmondani nálam milyen következményekkel járt. Mivel a laporoszkópos műtétemet elrontották. Így részt vettem egy torachotómián is. Azóta rettegek mikor keződik újra. Nem merek semmit csinálni, állandó halálfelelmem van, nem kapok rendesen levegőt, és le van zsibbadva a fél oldalam, a kezemet sem tudom rendesen használni a műtött oldalon és azóta zsuklok, nem tudok köhögni, ásítani, sóhajtani és lihegni. De akiknek sikerült a laporoszkópos műtétük azért 1 év múlva már el is felejtették az egészet. Szerencse kérdése.
2019. febr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Laporoszkópos műtét után 3-5% a kiújulási arány, torachotómiánál 0,5-2%.

Nem biztos, hogy ki fog lukadni. Vagy ha kilukad is lehet, hogy csak annyira, hogy pihenéssel megúszod. Műtétet csak akkor javasolnak ha már többször csöveztek és nem gyógyul be a lyuk magától és folyton kiújul a ptx. Sok emberbek meggyógyul magától, van akinek meg a műtétvitán is lesz. Nincs 100% os megoldás. Ne emelgess nehéz dolgokat, me kapj el köhögős betegséget, ne állj nagy hangfal elé koncerten, ne dohányozz, ne repülj sportrepülőgépen, ne búvárkodj. És.igyál sok répalevet meg a bétakarotin erősíti a tüdőszövetét. Mást nem nagyon tudsz tenni. A többi a sorson múlik.

2019. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!