Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámmal, Már megint...

A kiskutyámmal, Már megint bűzmirigy próblémával állunk szemben. Az eltávolítása nem jár veszéllyel, vagy utánna következményekkel? Mert mindenről láttam tájékoztatást de erről egy szó sem. Jártatok már hasonló "cipőben"?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én igen. A drágalátos Mendikém a nagymamit lespriccelte. Azt hittük bekakilt a nagyi... :D
2009. márc. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%
A mi kutyánk kivakarta véresre a hátát,a doki mondta,h.ez attól van,hogy megtelt a bűzmirigye.Felnyúlt neki,és kinyomta,1 évig rendben is volt.Aztán megint véresre vakarózott,és azt tanácsolta valaki,h.ilyenkor etessünk csontot a kutyával,mert ahogy azt kikakilja,kinyomja a mirigyet.Igy is tettünk,egyenlőre nincs gond vele.
2009. márc. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Vannak állatok akik hajlamosabbak erre.

Rendszeresen üríteni kell neki. Kozmetikusok is végzik, de én inkább az állatorvost ajánlanám, mert komoly baj is lehet a szakszerűtlen nyomkodástól.


Konzultálni kell az orvossal milyen lehetőséget ajánl ennek kezelésére.


Otthon ne nyomkodd!

2009. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bűzmirigy kinyomása egyszerű:

*Csak akkor ajánlott, ha a kutya bűzmirigye nem ürül ki magától.

*Tünete, ha a kutya „szánkázik”, végbélnyílását a földhöz dörzsöli, esetleg rágja.

*A bűzmirigy a végbélnyílásban található mirigy, amely a széklet ürülésekor a dörzsölődik, és a székletre vékony réteget von. Ettől van a kutyaürüléknek „sajátos” szaga. Borsótól diónyi nagyságúra megdagadhat, begyulladása esetén az ürítés fájdalmat okoz az állatnak, a fülek csúnyán begyulladnak.

* Megfelelő etetés mellett (száraztáp, marha és disznócsont) nem gyullad be, de ha a széklet puha, nem tud ürülni.

* Érdemes 3 havonta ellenőrizni, mekkora a duzzanat.

* Ha nagy, nejlon táskát kell húzni a kézre, ebbe belefogni egy konyhai papírtörlőt, a kutya végbélnyílása melletti két oldalon kitapintani a duzzanatot, kívülről megfogni, és erősen kifelé húzni.

* Az ürítéskor fehér-barna pézsma szagú folyékony állagú nedv ürül.

* Ha a gyulladás komoly, a folyadék krémes állagú, sötétbarna, ilyenkor célszerű felkeresni az állatorvost, aki a végbélbe benyúlva teljesen kiüríti a mirigyet.

* A folyamatot udvaron érdemes végezni, bőrre ne kerüljön, mert több napig érzik!

* Ez a kutyának nem fájdalmas, csak nagyon súlyos gyulladás esetén.


MEOE és FC által bejegyzett tenyésztő vagyok, ezt a kutyatartási útmutatómból másoltam be. Mindenki meg tudja csinálni, ha elég ügyes, de ha nem akarsz kísérletezni, nyomasd ki dokival, semmi képpen se kozmetikussal!

2009. márc. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én mindíg kozmetikushoz viszem a kutyám és ott mindíg kinyomja a bűzmirigyét.
2009. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!