Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Veletek volt, hogy minősíthete...

Veletek volt, hogy minősíthetelenül bánt a háziorvosotok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 31. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt hát! Velem minden alkalommal összeveszett, ahányszor voltam. Ellenkezik, kötekszik. Lenéz mindenkit. Már az is baj, ha valaki megy hozzá. Legutóbb órákon át ott ültetett, majd közölte, hogy nem az utolsó percben kellene érkeznem! (???)

Az ilyen fajta csak azért lett háziorvos, mert másra nem jó (tisztelt a kivételnek!). Eleve utálják a munkájukat és az embereket. De szerencsére nem túl sok orvos ilyen. De azért akad!

2018. aug. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos nem, de egy nőgyógyász igen. Terhes voltam. A baba tervezett volt, de nem voltunk házasok ( 10 éve éltünk együtt akkor már) Elmentem a nőgyógyászhoz aki éppen rendelt, hogy elkezdjem a kismama életemet, vagyis ami ezzel jár. Kismama könyv, vizsgálatok stb. Akkor még nem tudtam mi a menete. Egy idióta nőgyógyászt fogtam ki, aki megvizsgált, és közölte terhes vagyok. Mondom neki, hogy ezt tudom. Erre elkezdett kiabálni, hogy akkor mi a büdös francnak jöttem ha ilyen okos vagyok? Még férjnél sincs, de már gyereket vár! Mondom neki (persze én teljesen lesokkolva, félszegen még), hogy azért jöttem, hogy megtudjam mi a további lépés. Erre elkezdett ordítani, hogy mi lenne, kapartassa ki, gondolom ez a célja nem?

Na itt pattant el valami az én fejemben. Na én is elkezdtem vele úgy ordítani, hogy mégis mit képzel magáról, milyen jogon ordít velem! A doki csak pislogott! A mellette dolgozó asszisztensnő próbált nyugtatni, de olyan mérges lettem, hogy ordítva követeltem, hogy mondja meg, hol találom az egészségház főorvosát, mert azonnal megyek panaszt tenni. Megmondta, én meg úgy jöttem ki, hogy magam is meglepődtem, milyen erővel csaptam be a rendelő ajtaját. (ha üveges lett volna tuti eltörik az üveg) Kint a váróban mindenki arcára lett írva, hogy mindent hallottak. Felmentem a főorvoshoz, ahol írásos panaszt tettem. A főorvos nem lepődött meg. Közölte , hogy nem én vagyok az első aki panaszt tett.

Amikor 6 hónapos terhes voltam bekerültem a kórházba, mert találtak valamit ami kivizsgálást igényelt. A reggeli viziten találkoztam a dokival megint. Ő volt ott, és orvos tanhallgatók. Éppen az én ágyamnál voltak, és magyarázott a diákoknak, majd felém fordult, hogy mikor vizsgáltak meg, mert ha ma még nem akkor megvizsgálna. Én a diákok előtt közöltem vele, hogy maga hozzám egy ujjal sem nyúlhat, ha hozzám ér eltöröm a kezét. Na akkor ismert fel. Bevörösödött fejjel kiment a teremből.

2018. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan velem, de szerintem ez nem orvoshoz méltó viselkedés. Nagymamámhoz jött ki injekciót beadni. Bűzlött az alkoholtól, majdnem kitörte az ablakot, rossz helyre adta be az injekciót, tőlem meg megkérdezte, hogy nincs-e egy marék búzám. Milliószor letördeli/ellopja a kertből a virágokat, vagy bármit, ami tetszik neki. Pénzt meg pláne nem lehet kint hagyni, mert egy szó nélkül zsebre teszi. Anyumék mesélték, hogy egyszer kíhívták valahova, ahol egy idős néni rosszul volt. Pont disznóvágás volt náluk, az orvos meg szépen leült magától enni. Közölte, hogy a néni várhat, mert ő éhes. Még dirigált is, hogy ez és az miért nincs, meg kér még kenyeret stb. K...va lassan dolgozik, egész nap ott rohad az ember a rendelője előtt, mert ő inkább keresztrejtvényt fejt. Beszól az embereknek, félre kezel stb. Mostohaapámnak azt mondta, hogy "olyan ritkán vagy beteg, hogy nehéz kitalálni mi a bajod".
2018. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sosem hitte el, hogy beteg vagyok, egyszer majdnem meg is haltam miatta...


KIRÖHÖG. Egyszer azéer, mert vitelet mintát akart vetetni és mondtam, hogy menstruálok, ugye akkor még nem használtam tampont... Kiröhögött szószerint. Ugyanezért az iskola orvos sosem bántott senkit, megértette, később kellett menni... Gondoltam neki is megmondhatom, de nem... Úgy vizsgált meg állandóan és vetkőztetett le, hogy NEM VOLT HAJLANDÓ becsukni sosem az ajtót és kint ült a sofőr és a két takarítónő. Megváratott fél órát, majd röhögött, hogy "most már hívd be". Vagy ugyanilyen alkalommal megdugta a férje, mert ebédet hozott neki...

Vagy be akarta magyarázni, hogy anorexiás vagyok vagy, hogy pszichológushoz kellene mennem. Lyme-kórral zavart, hogy "már megint mit keresek itt".

Folyton bunkó és flegma volt.


Az utolsó egy évben inkább nem mentem orvoshoz...

2018. aug. 31. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem minden háziorvos ilyen, sőt szerintem a nagy többségére nem ez a jellemző. Nekem volt már több háziorvosom (költözés miatt kellett váltani, vagy mert az előző nyugdíjba ment) de még soha nem találkoztam olyannal, aki bunkó lett volna, mind nagyon rendesek és kedvesek voltak.
2018. aug. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bogár Csaba válasza:
Velem egyszer viselkedett úgy, terhes voltam, csak a táppénzes papíromat kellett hogy ideadja 2 hetente aztán egyszer beszólt valamit, még egyszer nem is mentem hozzá választottam mást! Ne hagyjátok már hogy azt csináljon amit akar csak mert egyetemet végzett....
2018. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. szept. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!