Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Férfi vagy női háziorvosotok van?

Férfi vagy női háziorvosotok van?

Figyelt kérdés

Szeretitek? Hogy "bánik" veletek? Mi róla a véleményetek?


Nekem most egy férfi dokim van (régen nők voltak). Amikor egyetemre kerültem idén, tüszős mandulagyulladással indítottam és sürgősen kellett egy háziorvos az "új lakhelyemen".


Egy nőhöz kerültem először, de zavart, hogy nagyon sokat kellett várni (állandóan hosszasan csevegett a betegeivel :/) és egyszer elmentem a férfi dokihoz, aki viszont sokkal figyelmesebb volt már az elejétől és gyorsabban is végeztünk.


Érdekel, hogy nektek milyen dokitok van. :)


2011. júl. 31. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nő a háziorvosom. Én megvagyok vele elégedve nagyon figyelmes, kedves és persze jó orvos nagyon ért. Igaz szokott beszélgetni.. de nem zavar ha jól látja el a munkáját..
2011. júl. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem először férfi volt - időpontot kellett kérni és azt max, 10 perc csúszással mindig tartotta is és nagyon jó szakember is volt. Tudta is mindenki, mi a rend :)

Aztán lakhelyváltás miatt egy elég lassú nő lett - ezer év volt, mire begépelt valamit... aztán nyugdíjba ment és egy elég férfias nő került oda (ex-katonaorvos). Jó fej, profi (hálistennek felismerte, amikor életveszélyben voltam) és nem dumál sokat, viszont mégis sokat kell várni, mert egyfolytában hivogatják ill. szerintem a betegek hozzá vannak szokva még az elődjéhez, és elmesélik az élettörténetük neki, pedig látom a fején, amikor már próbálja lerázni a mesélősebbjét :)

Szóval szerintem nem csak az orvoson múlik, hanem nagyban az adminisztráció szervezésén (asszisztens) és sokban a betegek habitusán is.

2011. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen szubjektiv hogy a betegnek szimpatikus e az orvosa vagy sem. Ami megközelíti azt az ideális elképzelt helyzetet amit a beteg magában elgondol akkor minden oké. Jó a doki,de ha várni kell,végig sem hallgatja stb. akkor már nem annyira oké.Képzel magad abba a helyzetbe hogy különböző korú,műveltségű,temperamentumú, csendbe burkolódzó vagy szószátyár emberrel mind meg kell találnia a közös hangot.
2011. aug. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy 40 év körüli nő.:) Direkt nőt kerestem, nem igazan szeretem a férfi dokikat, (nem vagyok feminista, egyszerűen egyrészt jobban szót ertek egy női orvossal, jobban el merem mondani neki, ha kényesebb problémám van, vagy bizalmasabb jellegű, másrészt meg melltartóban is szégyenlős vagyok egy idegen pasi előtt.) Én meg vagyok vele elégedve, kedves, lelkiismeretes, nem lekezelő, bár eleg ritkán járok hozzá, mert nem vagyok túl beteges, 3x voltam nála eddig.
2019. aug. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!