Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyik ismerősöm csontvelőrákba...

Egyik ismerősöm csontvelőrákban halt meg 15éves lány volt, és nagyon félek a rákos megbetegedéstől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek az orvoshoz és azt mondom hogy nézzen át teljesen semmim nem-e rákos... ilyet lehet? Engem nem érdekel ki mit mondd, én félek a haláltól főleg a ráktól :S nem iszom nem dohányzom csak passzívan de igyekszem azt is elkerülni. Szóval egy sima háziorvos meg tudja állapítani van-e rákom?
2008. nov. 3. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon bonyolult vizsgálatok sorozata szükséges hozzá. A PET vizsgálat kimutatja a korai stádiumban lévő, még nem kitapintható csomókat, elváltozásokat ezt több száz ezer forintos vizsgálat. Van úgynevezett tumormarkeres vizsgálat is, de ezt csak indokolt esetben végzik majd el. Igazából annyit tehetsz, hogy igyekszel egészségesen élni, és ha eljön az ideje, akkor majd járj el rendszeresen szűrővizsgálatokra.
2008. nov. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Hát erre most mit lehet mondani? Menj el és vizsgáltasd ki magad, de nem jelent semmit, az hogy éppen nincs rákod nem jelenti, h nem is lesz, és nem járkálhatsz egész életedben kivizsgálásokra... Jobb ha megbékélsz azzal, hogy mai él, az előbb-utóbb meg is hal.

Házidoki amúgy nem tudja megállapítani, ő csak a beutalót adja.

2008. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen lány most halt meg pénteken (kedden volt a klinikai halál) és egy kicsit megrázó volt :S de köszönöm szépen csak valamitől félnie kell az embernek... ha küzdesz akármit túl lehet élni egy darabig de a rák... na mindegy köszi a gyors válaszokat :)
2008. nov. 3. 19:21
 4/13 anonim ***** válasza:
7%

Miért félsz a haláltól?!?!?!?!

Az élet része!!!!!!!!!!.....Semmivel sem "rosszabb" meghalni, mint megszületni.......:) Olvass tao-t meg bibliát, és nyisd ki a szemed végre......

2008. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igazán sajnálom, részvétem! :( Ne félj ennyire, így nem lehet élni ha ettől rettegsz! Menj el orvoshoz, hogy ha az megnyugtat! Mondd meg a háziorvosodnak, hogy mitől tartasz és akkor elmondja, hogy mire figyelj ha esetleg valami baj lenne és akkor megnyugszol!
2008. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó előtti válaszolónak: "sokat" segítettél, ettől biztosan jobban érzi magát ;( Azért jött ide, hogy válaszoljunk a kérdésére és erőt öntsünk belé, nem pedig kioktatásért...

Kérdezőnek: egy időben én is rettenetesen féltem a haláltól (hol a szeretteim, hol a saját halálom gondolata riasztott meg), de aztán találtam "egyéb elfoglaltságot" és más rágódni valót, úgyhogy ez a fajta félelmem szépen lassan elhaványult. Amit javasolni tudok: a spirituális tartalmú könyvek és a Biblia olvasása valóban jó ötlet, valamint beszélgess a szüleiddel/testvéreiddel/barátaiddal a félelmeidről!

Ha az a szegény lány most nem rég halt meg, valahol "természetes" is, hogy felébredt benned a félelem. Túl közel kerültél a halálhoz, normális, hogy megijedtél, és a saját halálod gondolata forog a fejedben.

De hidd el, amint eltelik pár hét/hónap, lecsillapodnak ezek a gondolatok.

Orvost ne keress fel sztem (max. pszichológust - de én azt sem javaslom), hanem próbáld meg elterelni a gondolataidat. Előbb-utóbb sikerülni fog!

2008. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ok, tünetek nélkül senki nem fog téged olyan alaposan kivizsgálni, hogy biztosra mehessél. De pl. vérvizsgálatot csináltathatsz. Viszont azt hiszem van egy, a szegedi egyetemhez közel álló kft, ott végeznek valami vadi új vizsgálatot, amivel rövid időn belül megállapíthatják, hogy van-e akármilyen rákod. Csakhát az fizetős.

Egyébként ismerős a szituáció. A nővérem 16 évesen halt meg szintén csontvelőrákban, de én még most 18 évvel később is rettegek, és a gyerekeimet is már-már betegesen féltem a ráktól.

2008. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%
Első lépésként tartsd magad távol a hasadóanyagoktól. A többi nagyrészt a génjeiden és a mázlidon múlik.
2008. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A "Tao-s" vagyok.....Az utolsó elöttit kritizálónak üzenem; Nem ezt mondtam én is?!?!?!.....Okostojás....:)

De a legtutibb az utolsó válaszoló, megnevettetett....:)))))

2008. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak: az vagyok, aki tegnap kritizált téged (az "okostojás" - a megnevezés első fele egyébként igaz, mert tényleg okos vagyok ;) :P). Legszívesebben ma is megtenném (kritizálnálak...). Nem az ötleteddel volt a probléma, hanem a tálalással. Nagyobb haszonnal is forgathatnád a tao és egyéb spirituális tartalmú könyveket, amik többek között a megértésre és az emberbaráti szeretetre tanítanak. A kérdező fél, és megértést vár meg választ a kérdésére.

Amivel még kiegészíteném a tegnapi bejegyzésemet: írj pozitív, (ön)megerősítő mondatok, mert hatalmas erő rejlik a szavakban! Más vágányra kell terelni a gondolataidat, és ha ez sikerül, akkor a pozitív gondolatok további pozitívakat vonzanak majd magukhoz.

Ilyesféle mondatok megteszik szerintem.:

Napról napra egyre egészségesebb és egészségesebb vagyok.

Jól érzem magam.

Vidám vagyok és kiegyensúlyozott.

Testem valamennyi porcikája egészséges és az is marad.

Szeretek élni.

Testem erős.

Szerveim egészségesen működnek.

Pozitívan gondolkodom, az Élet cssupa jó dolgot tartogat számomra.

Stb... A lényeg, hogy minden mondatod pozitív legyen, a célra összpontosítson, és úgy legyen megfogalmazva, hogy azt jó érzés legyen kimondani.

Sok sikert!:)

2008. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!