Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosom helyettesítő...

A háziorvosom helyettesítő orvos megcsinálja a kresz vizsgához szükséges alkalmasságit?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem látom elvi akadályát.

Kórelőzményt el tudja olvasni, vizsgálatot el tudja végezni.


Pláne, még most jut eszembe egy kb. 20 éve történt eset, amikor költözés után nem voltam még átjelentkezve, visszamentem a régi körzetbe.

Pont kifogtam egy helyettesítőt, ami még nem is lett volna gond. Csak egy havibajos hülye p. volt, akinek épp rossz napja volt, ezt utólag még be is ismerte.

Lényeg, hogy elkezdett velem szemétkedni, persze végeredményben nem bírt keresztbe tenni, de egy felesleges SZTK-vizsgálatra azért is elküldött.

Mikor visszamentem, eléggé be voltam rágva és felkészülve, hogy kiverem a balhét, de akkor már kis pontra húzta össze magát, szinte majdnem elnézést kért, miközben lelkesen írta a papírokat. Ilyenek is vannak, sajnos.

2018. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha helyettesítő, akkor el kell végezni, ill, végeztetni ugyanúgy minden vizsgálatot, mint a háziorvosodnak. Egyébként nálunk a háziorvos kresz vizsgához beutalókat ad egy csomó helyre.
2018. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként nálunk a háziorvos kresz vizsgához beutalókat ad egy csomó helyre."

Szerintem ez betegfüggő, vagyis főleg kórelőzményre gondolok itt.

Ilyet mint én, aki kórosan kerüli az orvosokat és nem is találkozunk soha, csak KRESZ ügyben, nem küld semmiféle vizsgálatra. Látásteszt lezavarjuk helyben, vérnyomás stb., amiket szoktak nézni.

Amit első hozzászólásban írtam, tudatosan cseszett ki velem, mert nem tetszett neki egy bizonyos elszólásom, idős korú sofőrökről, de még abban sem volt semmi különös, csak kitört rajta a szemét rosszindulat.

Bosszúból elküldött egy olyan ideggyógyászati vizsgálatra, ahol az ember térdét ütögetik kalapáccsal (reflexvizsgálat) és hasonló rutin dolgok. És az orvos csak nézett az SZTK-ban, hogy egészséges fiatalembert minek is kellett ideküldeni? Nem szokás.

Persze, hogy nem, előtte és utána sem csinálta ezt velem senki. Csak pont akkor kifogtam egy elmebeteget.

2018. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem biztos. Ugyanis a helyettesítő orvos nem tudja az előzményeket. Ilyenkor az szokott lenni, hogy elküld a sajátodhoz vagy lehet, hogy azért vizsgálatokra ad beutalót. Legalábbis nálunk a helyettesítő orvos nem csinál semmi ilyesmit.
2018. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a helyettesítő orvos nem tudja az előzményeket."


Hogyne tudná, dokumentálva van minden. Amikor egyik körzetből átmentem a másikba (költözés miatt), ki kellett kérni a kartonom, meg ami adatok vannak ilyenkor, ezeket egy nagy lezárt borítékban kellett átvinnem, amit nekem tilos volt felbontani. Pontosan már nem emlékszem, milyen fenyítések terhe mellett. Abban volt minden "titok". Legalábbis 20 éve még így működöt.

Másik dolog, hogy ez nem jótékonysági intézmény és nem szívesség. Az orvosnak is kötelezettségei vannak. Van, akinek a munkája, megélhetése függ a jogosítványtól vagy utaznia kell vagy bármi.

Mindegy, hogy helyettesítő, a dolgát köteles elvégezni, az előírt határidőkön belül, különben őket is be lehet panaszolni a megfelelő helyeken.

2018. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát a mienk egy nemnormális, de amúgy meg minden a gépén van, azt meg a helyettesítő nem látja. Jogsi lehet megélhetés miatt kell, de ugye nem az utolsó pillanatban kell intézni.
2018. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"...de amúgy meg minden a gépén van, azt meg a helyettesítő nem látja."


Szerinted ez egy életszerű eltételezés? Nekem viccnek tűnik. Nem gondolhatod komolyan, hogy valamilyen vészhelyzet esetén ez egy tűrhető állapot lenne.

2018. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vészhelyzet az más, ilyen esetben ők is mentőt hívnak, de nálunk akkor is így van.
2018. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Barmelyik praktizalo orvos megcsinalhatja az alkalmassagit. 22 evesen csak bementem egy orvoshoz es megcsinalta, utana vittem at a kartonom hozza a gyerekorvostol
2018. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NigelB ***** válasza:

#3

> mert nem tetszett neki egy bizonyos elszólásom, idős korú sofőrökről <


Te is leszel idős (ha megéred), majd akkor gondolj arra, hogy érdemes e felhevült fejjel hülyeségeket mondani fiatalon. Megérdemelted.

2018. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!