Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosnak kötelező tartani...

Az orvosnak kötelező tartani a rendelési időket?

Figyelt kérdés
Minap úgy jártam, hogy 11-től 13-ig rendelt a sebész a kórházban, aztán gondoltam, hogy szerencsém van, mert sikerült odaérnem még 12:30-ra. Hát nem volt az, mert kiderült, hogy dél körül bezárt a bazár, és elment műteni az orvos. Fura ez nekem, hogy heti 2 órát nem tudnak rászánni a rendelésre, illetve én eddig azt gondoltam, hogy ez kötelező nekik. Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

#rendelés #orvos #rendelési idők
2018. szept. 24. 11:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az orvos, ezért sokszor a sürgős eseteket az éppen járóbeteg rendelést ellátó orvosnak kell kezelnie, így idő előtt el kell mennie. Szinte minden kórház tele van üres állásokkal. Ha pedig valaki azzal jönne, hogy csak kávézgatnak meg kajálnak rendelés helyett, annak figyelmébe ajánlanám, hogy az egészségügyi dolgozó is ember, akinek szüksége van ételre, italra, vécére és alvásra.
2018. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Egy műtét előbbre való,mint a szakrendelések. Ha menni kell műteni,az felülír mindent.
2018. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A gond azzal van és az a felháborító, hogy ugyanaz az orvos megy műteni, aki ambulál. Ha ambulál, akkor ott legyen, ha meg sürgős eset van, akkor azt más csinálja. Panaszt tehetsz a betegjogi képviselőnél, de sokat nem érsz el vele.
2018. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
3- as mivel nincs orvos,így priorítások vannak. Látszik fogalmad sincs mi megy az egészségügyben. Nincs orvos,nincs nővér. Ezen nem kell fennakadni. A betegjogi képviselő ezzel nem fog foglalkozni. A sürgős esetek mindenhol elsőbbséget élveznek. Jó,hogy nem azt tanácsolod,jelentse fel a dokit,mert merészelt életet menteni.
2018. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem így van, hanem, hogy ez nem jó így. Amúgy meg marhára tudom mi megy itt, cifrább dolgok is vannak. A panaszt nem a doki ellen teszed, hanem a rendszer ellen. Ha mindenki belenyugszik mindenbe, akkor sosem lesz megoldva.
2018. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
És attól lesz orvos? Segítek! Nem lesz. Hiába teszel panaszt ellene,ez egy olyan helyzet amin csak a több egészségügyoi dolgozó tudna segíteni. De az nincs. A műtétek prioritást élveznek,és ennyi.
2018. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel egyetértek.
2018. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom a 79%-os kommentelőt, nincsenek konkrétan orvosok, mert az országban lévő leépülés alatti kórházak egyszerűen nem fizetik meg normálisan őket, így elmennek külföldre, vagy szimplán máshova. Ha a nép összetartana se lenne több orvos, ahhoz arra lenne szükség, hogy jobban meglegyenek fizetve, illetve a működési rendszereket kellene ésszerűbbé, egyszerűbbé tenni, és nem bolondok házát csinálni a kórházi falak között roskadó dolgozókból, és betegekből.
2018. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Kevés az orvos, ez van.

Kórházban dolgozom, rengetegszer előfordul, hogy beosztanak mondjuk az ambulanciára vagy az ultrahangba, de mellette osztályos munkám is van, és ha ott épp sürgősebb dolog van, akkor nem tudok lemenni.

Nem azért, mert a nem létező heréimet vakargatom, hanem mert egyszerűen nem vagyunk elegen, kettészakadni meg nem tudok. Persze, szar ez így, az tény, de mit lehet tenni?

Ja, mondjuk stadionok helyett megfizetni az eü. dolgozókat:D

2018. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

Műtenek, persze.

A háziorvos is, a fogász is, meg a bőrgyógyász is, gondolom. Ritka, amelyik időben kezdi a rendelést, és azt nem kv-val, etye-petyével. Kórházakban meg pl fél 8-as kezdés kiírva, de azért minden nap valami eligazítással kezdenek a főmuftinál, 8 előtt elő sem kerülnek. Üzemorvosunk K.Európai rekorder papíron 8-tól rendel, de ritka, hogy 10-nél előbb oda esne. Az is szokás bizonyos orvosoknál, hogyha a rendelés utolsó órájában üresjárat van, akkor egyenesen becsukják aznapra a boltot. Időpont adás esetén a szülész-nőgyógyász egy időpontra rendeli oda az egész csapat terhes nőt, nem vacakol a nyilvántartásával, úgyis ráérnek, nem?

Nem ellenőrzi őket senki, és amúgy se mernek szólni nekik, mert "elijesztik" őket. Rendelési idő igen távol a napi 8 órától, nem csak manapság, 10 éve is, 20 éve is. És igen, aki éppen rendel, az meg ne járkáljon közben műteni.

2018. szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!