Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki járt már így? A háziorvos...

Hantal77 kérdése:

Ki járt már így? A háziorvos megtagadja a várandós páromtól, hogy kiírja táppénzre, hiába kapott a nőgyógyásztól több javaslatot, hogy vegye táppénzre, ezt sorra megtagadja.

Figyelt kérdés
Először arra hivatkozott, hogy 12 hetes elmúlt, ilyenkor nem ő veszi táppénzre, hanem a körzeti nőgyógyásza. Nem a körzeti nőgyógyászhoz járunk, mert az Debrecenben van, szóval elég klassz ellátást kapunk Budapesten. DE. Pesten nem tudják táppénzre venni, ezt csak a háziorvosa teheti meg Debrecenbe. A kedves hölgy pedig sorra elzavarja a párom. Legutóbb írt egy kérvényt a saját nevével az háziorvos, hogy engedélyezzék a táppénzre vételét visszamenőleg is. Az engedélyt megkapta, de azt mondta nem ő írja ki, hanem a nőgyógyász. Ezt a papírt nem a nőgyógyász indítványozta, hanem Ő maga.

2018. szept. 24. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Már nem az a világ van a TB-nél mint régen. Komoly gyógyszereket, szükséges vizsgálatokat nem csinálhatnak meg az orvosok. Ha megakarod csináltatni, akkor maszekhoz kell menj, ha gyógyulni akarsz.
2018. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
még soha senkit nem írt ki magánorvos. Nem tudnak. A háziorvos feladata.
2018. szept. 24. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vizsgálatot vagy kezelést akar a hölgy, hanem táppénzes állományba akar kerülni,szakorvosi javaslatra.

Én is tudom, hogy csak a háziorvosa veheti táppénzre. Forduljatok a háziorvos "feletteséhez". Valahol ki kell legyen írva a rendelőben, kihez lehet menni, ha panaszod van.

Esetleg hívjátok fel a területileg illetékes TB nőgyógyászt, és kérdezzétek meg, az ottani pácienseknél hogy működik a táppénzre vétel.

2018. szept. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én másik háziorvost választanék.
2018. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másik háziorvos!! Azonnal!
2018. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem foglalkozik veled a háziorvos.akkor váltani kell.
2018. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is másik háziorvoshoz mennék, az ilyet jobb elkerülni. Kutya kötelessége lenne kiírni táppénzre, főleg ha a nőgyógyász javasolja.
2018. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!