Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy baktérium 8 antiobiotik...

Ha egy baktérium 8 antiobiotikumra rezisztens 7-re pedig érzékeny akkor még van rá gyógyszer? (E. Coli baktérium) (Orvos azt mondta nem ír fel gyógyszert)

Figyelt kérdés

Nincs orvosi végzettségem, de ha még 1 dolgora is érzékeny, akkor van esély nem?

Ennek ellenére a héten egy állami kórházban azt mondták, hogy ezt nem lehet gyógyszerrel kezelni.


Valaki elmagyarázná, hogy miért nem lehet antiobiotikummal kezelni ha ott van a laboreredményen 7 különböző dolog, amire érzékeny (hatására elpusztulna) a baktérium?


köszönöm előre


2018. szept. 30. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%

E coli simán kezelhető. Pl zinnat tuti jó rà.

Lehet nem olyan sulyos, hogy igényeljen kezelést. Tenyésztés ezt azt úgyis kihoz, mennyi a csíraszám?

2018. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt nem írtak rá a lapra. :( üresen van hagyva


Az jelent valamit, hogy '' ESBL termelő! '' es ez is rezisztens (R)?

2018. szept. 30. 11:12
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként a Cefuroxim-ra rezisztens. Tehát a Zinnat nem lesz jó. :(


De írám inkább azokat, amire érzékeny:


- Amikacin

- Ertapenem

- Imipenem

- meropenem

- tobramycin

- erythromycin

- polymixin B


Van ilyen gyógyszer, amelyik tartalmazza e 7 közül bármelyiket?


köszi!

2018. szept. 30. 11:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol van a fertőzés? Ha olyan helyen van, ahova ezek a szerek nem jutnak be, akkor nem használnak.
2018. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos jót nézel? Még a gyerek ambuláns lapját is elővettem, e-coli fertőzésre zinacefet kapott vénásan. Zsúfolva volt a mikroszkópos vizsgálat szerint gennyel, tenyésztés 10 az 5-ent jelzett. 1 héten belül teljesen rendbejött, szóval csak jó rá a cefuroxime. Másnak is sokszor írják fel e colira, az itteni kérdések alapján is. Tenyésztés sokszor volt a kezemben de soha nem láttam olyat, hogy ki van hagyva a csíraszám.
2018. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Mindegy a lényeg, hogy e coli mindenki szervezetében van, végbélben a helye, de máshol is előfordulhat. Problémát (fertőzést) akkor okoznak, ha rossz helyen kezd el szaporodni, pl felborult flóra miatt. Ezért fontos a csíraszám, egyéb vizsgálatok, tünetek stb attól is függ hol van. Szóval nem kell mindig antibiotikum, bízz a dokiban, vagy kérj másodvéleményt! (Másik orvostól leginkább)
2018. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ESBL azt jelenti, hogy multirezisztens a baktérium, sokkal nehezebb kezelni, mint egy sima e-colit, így előfordulhat, hogy a cefuroximra is rezisztens. Az általad leírt antibiotikumokkal az a gond, hogy a fele már nem is kapható Magyarországon (pl erythromycin egyáltalán nincs, tobramycin csak szemcseppként, polymixin szintén) a másik fele pedig vénás, több százezer forintba kerülő, csak kórházi körülmények között adható antibiotikum. Miből tenyészett ki?
2018. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a szívás, hogy multirezisztens kórokozót szedtél össze.


Az összes általad felsorolt készítmény csak és kizárólag vénás formában létezik. Szóval tablettát valóban nem tudnak rá adni.

2018. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#5 Fertőzés helye: az nincs ráírva a leletre, annyit mondott az orvos, hogy ez egy bélbaktérium.


#6 Hát eskü, hogy nincs semmi írva a csíraszám helyére, már amennyit néztem ezt a papírt, akkor is észrevettem volna ha nem a megfelelő helyre írják.


#7 A tényesztés egyébként húgycsőből történt.


#8 A vénás kezelés nekem megfelelő lenne, bár jelenleg már nem rendelkezek tünetekkel..



annyi még pluszban, amit akkor az orvosnak se mondtam, hogy korábban (2 éve) volt egy ismeretlen eredetű hasmenés-em, ami (tudom, hogy nehezen hihető) de 6 hónapig tartott. Ennek köze lehet ehhez a baktériumhoz?

2018. szept. 30. 14:30
 10/11 A kérdező kommentje:

Illetve még annyi pluszban, hogy mielőtt nem volt hasmenésem előtte korlátlan mennyiségben fogyasztottam a tejet, elképzelhető, hogy egyszer nem megfelelő minőségűt fogyasztottam? És emiatt alakult ki?


(A tejet, csak tesco-ból vettem, néha kis boltból, de ,,bocis árusoktól'' soha. )

2018. szept. 30. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!