Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy szem antibiotikum reziszte...

Egy szem antibiotikum rezisztenssé tesz?

Figyelt kérdés
Tüszős mandulára kaptam 20 db-os Duomox (1000 mg)-t. Bevettem az első szemet, de bizonyos okoknál fogva úgy döntöttem, mégsem szeretném ezt most beszedni (10 napig lenne 2x1 tabletta). Sose szoktam így "kavarni", most van velem először ilyen. Szerintetek ettől az 1 szemtől rögtön rezisztenssé válhatok erre a gyógyszerre?

2016. febr. 1. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez kórtörténet, baktérium és antibiotikum függő is. Nem lehet így megmondani, de elég kicsi az esélye.
2016. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem te válsz rezisztenssé, hanem a baktérium! Őt nem fogja elölni a gyógyszer, mert hozzászokik, mielőtt elpusztulna tőle. Ezért kell végigszedni.
2016. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 San Bernardo ***** válasza:

A lehető LEGROSSZABB dolgot csinálod, ha egy szemet veszel be. Egy szem önmagában nem hat semmit, viszont káros hatása lehet.

Az antibiotikumot nem véletlenül kúraszerűen írják fel, ha már egyet bevettél, végig kell szedni a felírt kúrát akkor is, ha minden tüneted elmúlt.

Csak szedd be szorgalmasan ha már elkezdted, ki fogod bírni.

2016. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!