Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért vannak az én TB-men más...

Miért vannak az én TB-men más emberek kezelései?

Figyelt kérdés
ügyfélkapun ellenőriztem a TB-s kórtörténetemet és olyanok vannak benne, amik meg sem történtek... most nyáron is elvileg voltam fogkő leszedésen, és esztétikus tömést is kaptam :D holott nem is jártam azon a helyen...ezMI?
2018. okt. 4. 23:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez elvileg csalás, valamelyik orvos így nyúl pénzt...
2018. okt. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik illetéktelenek hozzájutottak a TAJ számodhoz és jogtalanul veszik fel a nem létező kezelésekre az állami támogatást.

Ennek jobb ha minél előbb a végére jársz és azt ajánlom menj be vagy írj levelet a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnek (volt OEP), hogy nézzenek már utána.

Cím: Budapest, Teve u. 1c, 1139

Vidéken pedig valamelyik Kormányhivatal intézi.

2018. okt. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Gyönyörű...
2018. okt. 5. 00:06
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez fogorvosoknál bevett módszer. Így jutnak némi plusz támogatáshoz. Ha kezelnek, akkor is elszámolnak még ezt-azt, amit valójában nem is csináltak. Ha maszek alapon mész, és fizetsz a kezelésért, akkor is el szokták számolni, ha tudják a tajszámodat. Nem hiszem, hogy illetéktelenek kezébe került a tajszámod, a saját fogorvosod lehet a "bűnös", vagy egy másik, aki kezelt már valamikor.
2018. okt. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es: vidéken sem a Kormányhivatalhoz tartozik, hanem a NEAK területi szervéhez.
2018. okt. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az eü szolgáltató számol el pluszban olyan dolgokat, amik nem történtek meg, más magánszemély nem tud hozzáférni. Vagy elszámolási problémák miatt hozzárendel vizsgálatokat, kezeléseket valakihez, de csak olyanhoz tud, aki már járt ott.
2018. okt. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jártam ott , de egy receptet írt csak 2011-ben és egy beutatalo röntgenre ... ennyi ..De ott is ezen kívül van csomó fogkőleszedés..azota nem voltam ott ...
2018. okt. 5. 07:38
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos "bevett szokás". Volt pár év, amikor a betegeknek adtak olyan papírt, amin rajta volt, hogy milyen vizsgálatokat végeztek el, milyen kezeléseket kaptak - nekem szinte minden esetben volt rajta valamilyen kamu pluszban. A gyerekem meg egyetlen egyszer volt kórházban egy éjszakát, a zárójelentésre meg hármat írtak...
2018. okt. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, ez bevett módszer, az én listámon is akad némi fikció. Nem nagyon tudunk mit tenni ellene. Olvastam már olyan esetről is, hogy valaki a betegéletútja szerint ugyanazon a napon több városban is járt kezelésen, és persze mind olyan település volt, ahol soha életében nem fordult meg.
2018. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én először felhívnám a dokit, olyan jó ilyenkor hallani, ahogy megremeg a hangjuk, miközben elkezdenek izzadni is.
2018. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!