Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten lakom viszont a...

Budapesten lakom viszont a háziorvosom vidéken van (oda vagyok bejelentve) Nem szeretnék hazautazni, több órás út. Van olyan hely ahol fogadnak így is Budapesten belül, vonzáskörzetében?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 19:19
 1/5 TappancsMancs ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van, elmehetsz a legközelebbihez és átjelentkezést kérsz hozzá. Lesz olyan jó az is.
2018. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A mi háziorvosi rendelőnkben jóformán minden orvosnál ki van írva, hogy körzeten kívülieket nem tud fogadni. Legalább bejelentett tartózkodási címet kérnek. De hogy offoljak is egy kicsit: a vicc az egészben, hogy mi Budapesten lakunk és a kerületben szemészetre csak januárra kaptam volna időpontot. A mellettünk lévő település szakrendelőjében okt.26-ra kaptam, pedig bevallottam, hogy Pestről megyek.
2018. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szabad orvosválasztás soha sem jelentette azt, hogy oda megy a beteg, ahova akar. Ez csak a forradalmároknál megy. Valójában a saját lakókörzet szerinti orvos köteles ellátni. Az azon kívüli pedig elláthat ha beleférsz az idejébe.
2018. okt. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Jó válaszok csak ne keverjük a dolgokat.


"A szabad orvosválasztás soha sem jelentette azt, hogy oda megy a beteg, ahova akar."

- Ha már Budapesten lakik akkor a lakcíme szerint választhat orvost, és utána kéri az ellátást. És ez nem forradalmárság hanem csak annyi, hogy bemegy és közli őt választja háziorvosának és az bejegyzi. Ennyi.



"Valójában a saját lakókörzet szerinti orvos köteles ellátni. Az azon kívüli pedig elláthat ha beleférsz az idejébe."


A lakókörzet ellátási kötelezettsége nem mond ellent az orvos választással. Választott módon és a nélkül is elláthatja.


A lényeg ha már Budapesten lakik akkor nyilván jobb ha néz magának itteni orvost, mert ne legyünk már olyan teszetoszák. Az USA-ban ezen senki sem vacilálna.

2018. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, 2 háziorvosod lehet.
2018. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!