Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bőrgyógyászati szakrendeléshez...

Bőrgyógyászati szakrendeléshez kell beutaló?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyászati szakrendeléshez kell beutalót kérnem a háziorvosomtól, vagy a kórházban kell időpontot kérnem, esetleg mindkettő? Ez hogy működik? Tudom, hogy nagyon alap, de az elmúlt 20 évben semmilyen szakrendelésre nem kellet mennem, és az elmúlt 2-3 évben a háziorvosomat sem láttam, szóval távol áll tőlem az egészségügy működésének ismerete.

2018. okt. 13. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bőrgyógyászatra nem kell beutaló :)
2018. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt nem kell beutaló, időpontot a háziorvosnál kapunk. Hogy ez mindenütt így van-e, azt nem tudom.
2018. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mindenhol máshogy működik? Nálunk háziorvos ír egy beutalót, viszont időpontot már saját magunknak kell kérni telefonon a szakrendelésre. Ami akár 1-2 hónap is lehet. SAJNOS.

Szemészetre jövő januárra van időpont. Tiszta vicc.

2018. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon a vonatkozó jogszabály alapján nem szükséges beutaló a bőrgyógyászatra.

Ezen túl pedig "helyi szokások" működnek, pl. időpontkérés - nálunk lehet személyesen, emailben vagy telefonon is.

És van olyan szakrendelés is, ahol sürgős esetben időpont nélkül is fogadnak.

Szóval kérdezd meg a helyi rendelőt telefonon, vagy nézd meg a honlapjukat, ha van nekik.


A 3-asnak meg: ha van elérhető közelségben másik rendelő, ahol fogadnak körzeten kívülieket is (akár "szívességből", akár mert országos ellátási kötelezettségük van), akkor mehetsz oda is nyugodtan. Nekem tavaly december közepén március közepére adtak volna egy helyi szakrendelésre időpontot, így inkább utaztam oda-vissza 80 km-t, de már január végén bent voltam. Egy ismerősöm ugyanabban a rendelőben két héten belül kapott időpontot, helyben három hónap lett volna.

2018. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valamennyire sikerült magamtól is tájékozódnom, hétfőn felhívom majd a szakrendelőt időpont ügyileg, aztán max elküldenek beutalót íratni, ha mindenképp kérik, a jelenlegi problémámmal viszont valószínűleg magán dokihoz megyek, megér nekem 5000-10000 forintot, hogy ne kelljen sokat várnom, viszont sok anyajegyem is van, azt pedig TB-re akarom megnézetni, mert maszekban egy vagyon, hát még ha le is kell szedni egyet...
2018. okt. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!