Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénzt előre vagy utána...

Hálapénzt előre vagy utána kell fizetni? 28F

Figyelt kérdés
Életem első rutinműtétje lesz, már konzultáltam az orvossal, ő nem utalt rá és meg nem mertem rákérdezni.
2018. okt. 18. 14:20
1 2
 11/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Itt a hangsúly azon van és más kérdéseknél is, hogy "kell", "illik", tehát ez már a magyar emberek fejében teljesen így tudatosult. Van, aki műtétre van előjegyezve és kezdi gyűjtögetni a dokinak a pénzt.

Persze aki ad, azt nem kell lenézni, de azért egy kicsit elgondolkodtató az, hogy te nem adsz, mert mondjuk nem tudsz, akkor attól még miért kapsz rosszabb ellátást, mint az aki ad? Ráadásul hátrányba sodorja a többi beteget. Ettől nem függhet. Utólag persze adhatsz, ha meg vagy vele elégedve, szabálytalan ugyan, de nálunk teljesen elfogadott.

A hálapénz az azért hálapénz, mert valami miatt hálás vagy, tehát előre adni ezt nem lehet. Ha előre adod, akkor az bűncselekmény.

2018. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!