Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban a hálapénzt előtte...

Kórházban a hálapénzt előtte érdemes adni, vagy utána?

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 07:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Mi előtt, vagy mi után???
2018. máj. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Utána,hiszen nem tudhatod,hogy hogyan sül el a műtét,stb.
2018. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Amikor a "hálát" érzed. Ez jellemzően utána van.
2018. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%

Leginkább semmikor.


Az orvosnak az a dolga, hogy meggyógyítson, nem kell érte semmi plusz pénz.


Én nem adtam soha senkinek - pedig volt pár komoly beavatkozás az életemben -, mégis élek :)

2018. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte adsz pénzt, az nem hálapénz, hanem vesztegetés.
2018. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha jól sikerül(t)

a műtét

2018. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
és nővér esetén?
2018. máj. 1. 21:38
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

"Leginkább semmikor.


Az orvosnak az a dolga, hogy meggyógyítson, nem kell érte semmi plusz pénz."


Egyet értek! Sajnos az orvosokat kicsit elkapatták a régi rendszerben. Ezt jól megszokták és el is várják. De neked vajon az elvégzett munkádért - a fizetéseden felül - tolja valaki a pénzt a zsebedbe, kedves kérdező? Pusztán hálából, mert a munkádat elvégezted? Vagy azért, mert kedvesen szóltál, válaszoltál vissza valakinek? Az orvos dolga az, hogy a betegeket megvizsgálja és ellássa. Akin pedig lehet segíteni, azt meg is gyógyítsa, vagy irányítsa tovább. Erre esküdött fel és ezért kapja a fizetését. Nem pedig azért, hogy bejárjon a munkahelyére, és csak a (sokszor előre elkért) hálapénzért legyen hajlandó megmozdulni és cselekedni. Sajnos manapság ez a trendi. Egyes orvosoknak pedig hiába tömöd a zsebét, másnap azt sem fogja tudni ki vagy.

Én azt mondom, hogy az a pénz még jól fog jönni nektek, bármennyit is szeretnél adni.

2018. máj. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

4-es vagyok, hiába nullázol le, ez az igazság.


Én sem kapok hálapénzt azért, mert elvégzem a munkámat :D, sem borravalót, sem semmit.


Itt ki is rúgják azt a dokit, aki paraszolvenciát fogad el, de még eljárást is indítanak ellene csalásért. Otthon meg a sok doki tartja a markát, mert megteheti büntetlenül.

Az ilyeneknek vissza kéne vonni a munkavégzésre jogosító bizonyítványt és kitenni őket a kamarából.

Csalók - és téyleg azok.

2018. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10 éve hasfal-sérv műtét után utána adtam, a műtét pénteken volt, a vizitnél az igazgató már szombaton haza akart küldeni, a műtő doki csak hétfőn engedett ki. A műtét probléma mentes volt, de azért a vágás még érzékeny volt, a szombat kicsit korai lett volna.
2018. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!