Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Apolók/nővérek fizetése,...

Apolók/nővérek fizetése, óraszáma hol mennyi?

Figyelt kérdés

Ebben a szakmában tanulok, érdeklődni szeretnék a beosztásukon (pl. 3x3,12/24 stb.).Kinek hogy van ez, átlagosan mennyit kell éjszakázni.Esetleg van 8 órás műszak is?

Illetve a bérre lennék kiváncsi! A bértábláról tudok, de valószínűleg nem annyit kap az ember, ahogy hallottam.

Köszönöm előre is a válaszokat! 😊



2018. okt. 27. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A bértábla egységes, mindenkinek az adja az alapfizetését. Ezen felül, hogy ki mennyit kap, az teljes mértékben a munkáltatón múlik. A pótlékok még az osztályokon is eltérnek, nem hogy intézményenként. Ami egységes még, hogy most már csak éjszakás pótlèk van, délutános nincs.

A munkaidő szintén változó, de nagy többségben már 12 órázás van legalább 10 éve. Ahol én

dolgozom, ott 8 órás( kismama műszakba) csak nagyon kiváltságosok kerülhetnek, de ők állandó nappalos műszakban dolgoznak. Az àltalánosan bevett norma a reggel 6 vagy 7-től este 6 vagy 7-ig, és fordítva. Szerintem 3 műszak màr nincs sehol. A beosztást egy hónapra előre készìtik, és rendszer nem igazán fedezhető fel benne. A fizetést tekinte egy átlagos havi beosztással kb. annyit kapsz kézhez, amennyi a bértáblában szerepel, mert a pótlékok kb. fedezik a levonásokat. De ez változhat, ha olyan, helyre kerülsz, ahol az ágymelletti és az éjszakai pótlékon felül kiharcoltak mást is.

2018. okt. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit kifelejtettem a havi óraszám.Az havonta változik, mert attól függ, abban a hónapban hány munkanap van. Azt a számot kell felszorozni 8-al. Annyi lesz a havi kötelező óraszám.
2018. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. jan. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!