Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik? Fájni fog?

Hogyan zajlik? Fájni fog?

Figyelt kérdés
Benőtt a körmöm, begyuladt.Holnap megyek hogy"megműcsék"érdekelbe hogy fáj e?Ha igen menyire?És hogyan zajlik? Esetleg valaki át esett e már rajta?

2018. nov. 11. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Érdekelne*
2018. nov. 11. 20:31
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Kapsz érzéstelenítőt, vagy befújják Lidocain sprével. Jódozgasd addig is. Nem fáj, mert az érzéstelenítő hatni fog. Ne várd meg hogy begyulladjon. Mindég vágd ki egy kicsit kerekre az éles sarkát a körömnek. Sok hülyeséget írnak, hogy nem szabad. Nekem is fiatalon mindég begyulladt, és elkezdtem kivágni, fertőtleníteni, és azóta rendben van. Az éles köröm szél ha bele vágódik az oldalt lévő bőrbe, akkor könnyen befertőződik. Ezt kell megelőzni. Ezüstkolloid is jó rá.
2018. nov. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. nov. 11. 20:38
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Normális esetben kapsz a lábujjadba Lidocain injekciót, az kellemetlen, de utána már nem érzel semmit.

Nekem kedden vették le az egész köröm, mert már el volt deformálódva a sok vagdosástól. Azért ez rosszabb volt, mint amikor csak kivágták, mert még most is fáj kicsit, de átéltem már ennél sokkal rosszabb dolgokat is.

2018. nov. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Fájni fog. Nekem 4 szer csinálták, maga az érzéstelenítő beadása nagyon fájt, egy ujjadba kettőt adnak és rohadt fájdalmas. A többit tényleg már nem érzed de pár óra múlva amikor kimegy az érzéstelenítő hatása onnantól megint fáj nagyon.
2018. nov. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sassszem ***** válasza:
Azóta hogy vagy? Hogy zajlott a műtét?
2018. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát, én ezt nem nevezem műtétnek, amíg vártuk a zsibbadást, sajnáltam, hogy a telefonom kinn hagytam és nem tudtam legalább zenét hallgatni az alatt a kb. fél óra alatt..:)

Amikor csak kivágták, azt egy-két nap múlva el is felejtettem, nem volt nagy ügy (kivéve azt, amikor kb. 30 évvel ezelőtt érzéstelenítő nélkül esett neki az "orvos", mondván: "ez nem pedikűrös szalon"...

A többi esetben mindig kaptam szurit.

Mostaninál a fél óra "unatkozás" után" nem éreztem semmit némi nyomkodásszerű érzésen kívül, 10 perc alatt kész volt, utána visszaültem a bringára és mentem a dolgomra.

No, amikor kiment az érzéstelenítő hatása, az már nem volt kellemes, úgyhogy pár napig szedtem fájdalomcsillapítót.

Másnap kellett visszamennem átkötözésre, de nem volt rendelés, elküldtek..

Úgyhogy én magam leáztattam a kötést otthon (na, azt fél úton már meg is bántam..), azóta minden nap teszek rá új ragtapaszt, most már szerencsére nem ragad bele, de szabadon hagyni még nem merem, mert mégiscsak egy nyílt seb, bár már kezd gyógyulni.

Mindezen viszontagságoktól nemigen kell tartanod, ha csak a sarkát vágják ki, úgyhogy nyugi!

2018. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Ja, azért is biciklivel közlekedtem, mert kevésbé volt megterhelő a lábfejemnek, mint a gyaloglás. Utóbbinál ugyanis pár napig csak sántikálni tudtam.
2018. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!