Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnék egy hónapra...

Hogyan tudnék egy hónapra táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egész hónapban üzemi leállás van, így fizetés nélküli szabadságon vagyok.

Ezzel egy időben felsőfokú nyelvvizsgám és szakmai záróvizsgám is lesz, szóval jó is hogy sokat leszek otthon.

Ha ez idő alatt elmennék táppénzre, mit kellene mondanom a háziorvosomnak, hogy kiírjon 4 hétre?

Már 3. éve itt dolgozom, szeretem is, de ez a hónap fizu nélkül a fűtésszezon közepén eléggé megterhel minden évben, így legalább picit könnyebb lenne.


2018. nov. 30. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Adsz neki egy ötezrest, és megmondod, hogy írjon ki egy hónapra, mert...
2018. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Én mindig őszintén megmondom hogy ez meg ez miatt kell a táppénz,nem azért mert fáj a hasam,nincs szabadságom,és ennyi.
2018. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
4 hetre egy kis hasmenessel/megfazassal nem fog kiirni.. Tord el a labad, az tobb het fekvogipsz
2018. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el arra az egy hónapra máshova dolgozni és már ekg is van oldva. Amit tervezel, az táppénz csalás. Egy hónapra az orvos nem fog kiírni, az az egyik. A másik, fizetés nélküli szabadság alatt nem is tudna kiirni,hiszen épp nem dolgozol. Harmadrészt meg a táppénz az átlagbér 60%a, kb a semmire elég
2018. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Fizetés nélküli szabadságra nem lehet elküldeni a munkavállalót, csak ha ő kéri.

Ha leállás van, mint pl sok autóüzemben, akkor fizetett szabit kell kiadjanak.

2018. nov. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ha szabin vagy, akkor nem mehetsz el táppénzre, a munkáltató nem fogadja el nyílván, nem is értem a kérdést.

A fizetés nélküli szabi közös megegyezésen alapul, tehát eleve nem értem akkor miért nem előtte mentél el táppénzre.

2018. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!