Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Másnak is van borzalmas...

Másnak is van borzalmas tapasztalata a magyar egészségüggyel, hogy emberhez nem méltóan bántak vele?

Figyelt kérdés

Mert szerintem mindenkinek megjár az emberi méltóságához való jog, legyen bármennyi idős. Ez egy alapvető jog, ilyen kihagasok nem hiszem, hogy a legszegényebb aftikai országokban is elfogadhatóak legyenek.


Most egy konkrét esetet a sok közül írok le, ami velem történt meg... Mert sajnos volt több... Meg azt a legmélységesebben elítelem, mikor idős, ápolásra szoruló betegeket bántalmaznak, vagy aláznak meg...


Pár éve volt, nem olyan régen, hogy bevuttek eszméletlenül az utcáról. Az mellékes, hogy úgy bántak egy tizenéves fuatal lánnyal, mintha egy koszos, csöves, alkoholista hányadek lennék. Olyan hangnemet rngedtek meg a drága nővérek, hogy már sírva könyörögtem, hogy "magának nincs gyereke". Arról nem beszélve, hogy lekötözve, több fura zúzódással ébredtem. Az értéleimet, telefonomat, nem adták oda... Mellékhelyiségbe nem engedtek ki, közölték csináljak magam alá. Ugyebár azt hitték, hogy alkoholista vagyok, mikor is kiderült, hogy a veséim rosszak... Nem mellesleg eltűnt 15.000.forintom, ami nem is láttak a nővérek, mikor elvették a tárcámat... Szánalmas, ehhez nincs mit hozzáfűzni, mert erre nem mentség, hogy keveset keresnek, vagy hasonlók...


A házi gyermekotvosomtól nem is beszélve, már régen nem praktizálhatna az a pszichopata...


2018. dec. 16. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Figyelj, arra nem gondoltál, hogy amíg eszméletlenül hevertél valahol az utcán, kiraboltak?


Amúgy nem az egészségügyet akarom mentegetni, mert velem is bántak nagyon megalázóan.


Szex közben kiszakadt a gumi, akkortájt vesztettem el a szüzességem is. A barátommal teljesen kétségbeesve rohantunk a kórházba esemény utáni tablettát feliratni. A portást kérdeztük hogy hol van a nőgyógyászat, erre kiröhögött a dumcsipajtásával hogy "mi van terhes lettél??"...idéztem.. Aztán a nőgyógyászaton tárva-nyitva volt az ajtó, megálltunk előtte, szóltunk, hogy jöhetnénk-e. Nagyon flegmán odavetették, hogy most nem érnek rá; hosszú várakozás után, amikor már kellően megalázva éreztük magunkat (én már sírtam) kijött egy asszisztens hogy mit akarunk, végül kihozott egy receptet. Mindezt a folyosón.


Sose felejtem el.

2018. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, nagyon forgalmas helyen voltam és azonnal bevittek, kb. 2 percre volt a kórház...


Sajnálom, ami veled történt, viszont velem sokkal megalázóbban bántak rengetegszer, nem hiába nem megyek többet háziorvoshoz... Amivel lehet magánorvoshoz megyek... Egyaz nem kerül ankartonomba...


Külföldre szeretnék költözni amúgy is...


Olyan dolgokat engedett meg magának a gyerekorvos, hogy nem praktizálhatna, nem mellesleg nem vette észre, hogy bántalmaznak otthon, azért vagyok ott annyit...

2018. dec. 16. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, nem tudtam hogy ez egy licitálós kérdés lesz...

Igen lehet, hogy neked rosszabb volt, sajnálom. Biztos ezért a nagy lepontozás... De nem adtál meg mértéket, és nekem ez is borzalmasan rosszul esett akkor!

2018. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tetszettek volna másra szavazni...
2018. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaj, direkt nem azt akartam kihozni ebből, hogy téged nem érintett rosszul, hanem, hogy velem sajnos történrek ennél sokkal rosszabbak és nem ezt akartam elbagatelizálni, tényleg bunkóság volt.. Sajnálom.


Én nem pontoztam a válaszokat, valakik mások voltak, mindenesetre köszönöm a választ, nem rosszándék vezérelt.

2018. dec. 16. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Idős mozgásképtelen kisnyugdíjas ismerősömtől is ellopták a 10.000 Ft-ját mikor mentővel bevitték a kórházba. Furcsák lettek az orvosok nagyon. Lenézik a beteget, kérdezni nem lehet. A problémás beteget, mondjuk ha allergiás valaki, azt nagyon utálják. Még a boríték sem számít már. Magán orvosi ellátás nagyon drága.
2018. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez tényleg szégyen...


A másik, hogy nincs is olyan kiépült magánorvosi rendszer, hogy mindent meg lehetne ott csináltatni, nincsenek nagy magánklinikák. Most ha szülni akar valaki, amint egy kis komplikáció lesz, viszik állami kórházba.


A másik, hogy én sosem voltam az a hypochonder, "jaj tegnap 30 mp-ig dzaporábban vert a szívem, mert futottam a buszra, úristen infarktusom lesz, baj van a szívemmel" típus. Ha orvoshoz mentem, vagy kerültem, tényleg nagyon veteg voltam és inkább halogatós voltam, most meg méginkább...


Csak annyira rossz ezt 20 évesen megtapasztalni és átélni, amikor ott az élet előtted és csak azért mert fiatal vagy megaláznak... Meg én ilyen rendszerben nem szeretnék öreg lenni, megöregedni élni. Botrány, hogyan bánnak a főleg magatehetetlen, idős betegekkel...


A másik ez a pszichiátriai biznisz úgymond, hogy boldog boldogtalant teletömnek Xanaxal és a többivel. Nem egyszer írt nekem is, teljesen hivábasan a gyerekorvos, mert bazz meg lázas voltam, nem működött a vesém, talán az okot kellene kitalálni egyszer...


És nem is kevés a tb egyébként, szánalmas, meg aztán arról végképp nem tehet az ember, ha beteg...

2018. dec. 16. 21:25
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyszer anyámmal az ügyeletes orvos bánt nem emberhez méltóan, előtte meg a kezelőorvosa hagyta meghalni, mert egy idióta konzervatív volt.

Saját magam nem kerültem még ilyen helyzetbe, de tudod amikor valaki önkívületi állapotban van, akkor nem emlékszik râ mit csinált. Sajnos vannak ilyen dolgozók, akik nem tudnak különbséget tenni betegség és nem betegség között, rögtön csak a negatívat látják, ők az életben is ilyenek, nem oda valóak.

2018. dec. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as

Meghalt és utána még ügyeletre mentetek ??

2018. dec. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Utána, azt akartam írni, jogos a felvetés bocsi...
2018. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!