Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz a magyar egészségüggyel?

Tetris kérdése:

Mi lesz a magyar egészségüggyel?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom majd azzal is az, ami az oktatással: aki tud fizetni, annak tanul a gyereke.

Ebből következik: tudást a gazdagoknak, egészséget a gazdagoknak.

Vagy túl pesszimista vagyok?

2012. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Még jobban tönkre megy.
2012. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én nem értem, hogy gondolhatták 2008-ban, hogy majd egy jól működő egészségügyet kapnak a választások után, ha elveszik a bevételt a vizitdíj leszavaztatásával... De hát ebben az országban nem szokás hosszútávon gondolkodni, úgy látszik.
2012. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%

KO


A vizitdíj mellett is KO



Nem hiszem hogy valaki ne értse, a társadalom annyira kevésért gyarapítja a nyugatiak vagyonát, hogy ebből nem tellik már többre.

2012. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az orvosok elmenekülnek külföldre, a kórházépületek az összedőlés határán, várólisták vannak, a nővérhiány van.. stb. Mi lesz ennek a vége? A magyar társadalom egyre öregszik, egyre betegebbek leszünk. Ki fogja ellátni ezt a sok beteget?

És aki nem fogja tudni megfizetni, az haljon meg?

2012. jan. 11. 18:52
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nagyon kevés adófizető tart el nagyon sok embert. De ettől függetlenül természetesen át lehetne jobban szervezni az eü-t, de lássuk be: pénz kell mindenhez. A legjobb talán a biztosítós módszer lenne, aki nem fizet biztosítást, az ne is kapjon ellátást.
2012. jan. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"És aki nem fogja tudni megfizetni, az haljon meg?"


Nem akarlak elkeseriteni, de ez már nagyon régóta így van. Ha nem fizetsz, 55 évesen levesznek a veseátültetéses várólistáról - dögölj meg. Ha nem fizetsz, 70 évesen nem cserélik ki a 7,5 éves pacemakeredben az elemet - dögölj meg. Ha nem fizetsz, de rákos vagy, a kezelésre 4,5 hónap múlva kapsz első időpontot, de egyes helyeken 8 hónap múlva - dögölj meg. Az államnak SEM éri meg életben tartani az embereket - dögöljön meg mindenki minél hamarabb, mert az állam nem akar nyugdíjat fizetni.

Mit csodálkozunk? Ez már nagyon-nagyon régóta így van, legalább azóta, amióta az egészségügyben kialakult a hálapénz (és a korrupció úgy általában az országban).

2012. jan. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak akkor nyilatkozzunk, ha ismerjük, mi van odakint. Épp tegnap írták Spanyolországból a levelezőtársaim, hogy az egyikük feleségének zsibbadnak az ujjai, és a kézfeje. 8 hónap.ra kapott időpontot, kivizsgálásra. Azt írta, inkább hazajön. A várólisták pedig világszerte megvannak. Úgyhogy nem kell siránkozni.
2012. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%
Nekem pedig, amikor Franciaországban dolgoztam és adóztam, begyulladt, égett, fájt a szemem éjszakánként annyira, hogy aludni sem tudtam tőle. 3 hónapra kaptam időpontot, annyit mondtak, hogy addig vegyek vmi recept nélkül kapható cseppet a patikában... A vizsgálat az állami kórházban pedig 30 Euróba került, amit én fizettem, s nem térítette vissza a társadalombiztosító. Ha itthon előfordulna velem hasonló, legkésőbb aznap délután már megvizsgálna a szemész a kórházban akkor is, ha nem fizetnék (tapasztalatból tudom ezt is, mert volt már rá példa). Franciaországban nincs hálapénz, viszont van vizitdíj és jelentős az önrész, amit a beteg fizet az egészségügyi ellátásért: úgy tudom, 30% körül. Itthon mi mit szólnánk ehhez? Pedig lehet, hogy akkor mindjárt jobb lenne itthon is az ellátás, ha nem minden ingyen járna...!
2012. jan. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

Ma agyarországon egy millió körüli a ténylegesen munkát végzők száma. A kétmilliós nonprodukt munkaerőt ne számoljuk ide, hisz őket is az az egymillió tartja el, mint a maradék közel hétmilliót. Magyarán egy melósra kilenc eltartott jut, de ez még hagyján, mert ezek termelik ki az ellopott, és ellopás alatt álló pénzeket is.

A beszélő szerszámok be vannak félemlítve hogy azt a huszad-harmincad fizut sem kapják amit jelenleg, ha beugatnak. A non-produktumok ugye tőlük többet keresnek, tehát pofa alapon, a nyögdíjjasok örülnek hogy van egyáltalán valami, ők csak szavazati egyedek egyébként is. A gyerekeket behülyíti a fogyasztói társadalom hamis csillogása, nem is ebben a világban élnek. A 10% romalakosság 10%-a dolgozik. A korrupciós ráta az egekben. Soroljam tovább? A valós munkának mára nincs értéke. Nos ezért is vagyunk ott ahol vagyunk.

2012. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!