Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincsérvre gyanakszom,...

Gerincsérvre gyanakszom, milyen magán orvost keressek fel? Ortopéd orvost vagy reumatológust?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, már régóta van panaszom a gerincemre, főleg deréktájt szokott fájni, egészen a lábamig lesugárzik.. Magán orvost keresnék fel, mert a kórházi ellátásra, vizsgálatokra féléveket kell várni.. Szóval milyen orvost kellene megkeresnem? Mindkettőt ajánlották már... vagy mindegy? Szeretném, ha elküldenének MR-re vagy jó lenne ha már jztnék valamire, és választ kapnék, hogy most akkor tényleg mi a baja a gerincemnek...

Amikor ortopédián voltam ,a rutin vizsgálatokat elvégezte a doki, mozgatta a lábamat, de nem fájt.. de mégis jó lenne utána nézni a dolgoknak, mert nem normális, hogy ennyi idősen ilyen problémáim vannak...


2018. dec. 29. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Gerincsérv lesz, nincs más betegség ami hasonló tüneteket okozna
2018. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Csak saját tapasztalatot tudok írni. Ugyanígy deréktájt fájt a gerincem, sok évi ülőmunka után fizikait dolgoztam. Reumathológián kötöttem ki, mindenféleképpen megvizsgált, kaptam injekciókat, kezeléseket, semmit nem használt. Elküldött MR-re, ahol kiderült, hogy nagy kiszakadt gerincsérvem van. Onnantól idegsebészet. Megműtöttek, amit remekül elcsesztek. Újra MR, lumazsák deformált, hasonló diagnózis, voltam Balfon rehabilitáción, azóta is zsibbad az egész bal lábam.

Fő kérdésedre a válaszom: ha műteni kell, akkor kórházban műtenek, vagy kiadsz egy vagyont idegsebészeti klinikán.

Ortopédián nem műtenek gerincsérvet. Nem akarlak elkeseríteni, de ha rám hallgatsz, addig ne műttesd meg, míg nem muszáj.

2018. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok. 1-es jól írja, ez a gerincsérv tipikus tünete: a lábzsibbadás. Nem ortopédiára tartozik.
2018. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én nem műttetni szeretném, egyenlőre csak választ kapni szeretnék, mert egyenlőre csak né találgatok...
2018. dec. 29. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszanéztem a kérdésedre. Akkor reumatológust, vagy idegsebészt. De ha zsibbad a lábad, azaz kisugárzik, az tuti sérv.
2018. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Elmész reumatológushoz, megkérdezi, hogy kisugárzik-e a lábadba, ha igennel válaszolsz, akkor sérvet diagnosztizál
2018. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Neurológus, aki elküld MR-re, majd idegsebész vagy gerincsebész. Tapasztalatból mondom, hogy az Amerikai úton normálisabb orvosok vannak, mint a Gerincgyógyászati Központban. Aztán majd eldől a diagnózis. Műtét csak vizelési gondoknál. Egyébként egyéni gyógytorna.
2018. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Idegsebészt
2019. márc. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hülyegyerek
2019. márc. 13. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!