Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire fájdalmas a vastagbél...

Mennyire fájdalmas a vastagbéltükrözés és mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 11:13
1 2
 11/13 anonim válasza:

Ma voltam vastagbéltükrözésen.

Bódításban végezték, és semmit nem éreztem.

Végig ébren voltam, csak kicsit megszédültem, ahogy beadták a szereket (3-at).

Annyit lehetett érezni az egészből, hogy a végbélnyílásomba betolt valamit az orvos, de az sem fájt.

Azt hittem először, hogy még mindig csak ott jár, hogy keresi a bemenetet.. aztán közben már javában bennem volt az eszköz... Egyszer csak szól, hogy na akkor visszahúzom. Jé - gondoltam nem is vettem észre hogy feljebb ment...


Viszont ami tanulságos volt, az az, hogy előző éjfélkor ittam utoljára, (reggel volt a vizsgálat 9 körül)

és túl sok vizet vesztettem a hashajtás alatt, (pedig előző este rengeteget ittam) reggel már szomjas is voltam, de mivel azt írták, hogy a vizsgálat előtt 4 órával nem fogyasszon semmit, így akkor már nem mertem inni.

Aztán így nehezen találták meg a vénát, de azért addig addig keresgettek, míg végül az is sikerült...

2016. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Nekem már háromszor csinálták. Az első kettőt altatásban a harmadikat pedig semmilyen bódító nélkül! Azt kell mondjam egyáltalán nem volt fájdalmas a vizsgálat és körülbelül 8-10 percig tartott. Ez szerintem köszönhető a nagyszerű orvosomnak is. Nekem a megelőző napon az előkészület sokkal kellemetlenebb volt ugyanis a hashajtónak borzasztó íze volt.


21/F

2016. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Nekem tegnap volt vastagbél tükrözésem. Én már előtte egy héttel elkezdtem a diétát, ezt mondták, így kell: semmi hüvelyes, puffasztó, zöldség, gyümölcs. Így kb. 5 napig csaknem csak szénhidráton és tejterméken éltem. (Így is fogytam kb. 2 kilót, gondolom vizet). Vizsgálat előtti napon még reggel ehettem, kiskiflit ettem, aztán utána már csak folyadékot. Késő délután kezdtem el a bélmosást, nekem az Endostar lavage nevű port kellett vennem. 5 zacskóval ittam meg este, 4-el a vizsgálat napján reggel. Szépen ki is pucolt. Mikor megkaptam a bódító szert, pár másodperc után éreztem a hatását: szédültem, de nagyon, és melegség öntött el, kiszáradt a szám. Először a bal oldalamon kellett feküdnöm. Hiába a bódító, amikor elért az első kanyarhoz a cső, hát bizony fájt. Jajgattam is rendesen minden kanyarnál. Szerencsére nagyon kedvesek, rendesek voltak velem, dicsértek végig, hogy ügyes vagyok, mindjárt jobb lesz, stb. A fájások szerencsére csak pár másodpercesek voltak. Az utolsó fájás volt a legnagyobb, utána már mondták, hogy most már csak kifelé jön a cső. A kifelé jövetelt már nem éreztem. Utána kb. 1 órát feküdtem, aztán amikor már nem szédültem nagyon, hazamentem, persze kísérettel. Szóval szerintem embere válogatja, kinek milyen a fájdalomküszöbe, milyen a belső berendezése. Akinek fáj, nem szabad és lehet leszólni! Mindenesetre ki lehet bírni. A szülési fájdalom azért ennél sokkal rosszabb. Persze, ha gyulladás van, nyilván jobban fáj, de az egészségért muszáj megtenni, hiszen ha időben felfedeznek valamit, fel lehet gyógyulni belőle. De ha nem?
2017. jan. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!