Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen jogi lépéseket tehetek?...

Milyen jogi lépéseket tehetek? Tudok valamit tenni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Üdv! Nővérként dolgozok az egyik kórházban és érdeklődni szeretnék, hogy mit tudok tenni abban a helyzetben, amikor egy orvos úgy beszél velem mintha a s*ggéből rángatott volna elő, holott nem adtam rá okot, mindig kedves vagyok vele (is) és figyelmes, mindenben segítettem neki eddig. Ő mindig fölényeskedő mindenkivel, b*nkó és nagyképű pedig nincs mire, mert szinte az összes betegének a sebe elfertőződik és váladékozni kezd mert nem tartja be a sterilitás legalapvetőbb szabályait sem...

Máskor és másokkal is volt már indokoltlanul b*nkó, de a mai beszólása után elegem van és tenni szeretnék ez ellen valamit.. (felsőbb vezetőknek hiába szólok, mindegyikkel jóban van.

A munkámat végezve bevittem egy papírt az adott irodába ahol azt amit én szerettem volna meg tudják írni a betegeknek, és mondtam hogy xybetegnek xy orvos írjon zárót mert várja a beteg.

Több orvos is bent volt ekkor ill. két adminisztrátor, így fültanúim vannak arra amikor megkérdezte tőlem a hangját felemelve és agresszívan, hogy 'és ki a f****m küldte magát ide? (Mintha én tehetnék arról, hogy át kellett vinni oda ezt a papírt.)


Köpni-nyelni nem tudtam.. csak válaszoltam hogy ki volt az... mostmár bánom, hogy nem küldtem el a fenébe.

Én huszonpár éves vagyok, ő közel a 60hoz.


Mit tehetnék? Nagyon elszomorított most ez.

Bocsánat, hogy ebben a témakörben kérdezem meg amit tudni szeretnék, de sajnos nem találtam ehhez jobban illőt.



2019. jan. 11. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az igazgatóságnak. Ha nem hat, akkor munkaügyi bíróság, és vedd fel a dumáját és küld el a TV-nek.


Mellesleg a kórházi hierarchia alapja: ORVOS = ISTEN, míg az ápolónő = ágytálazó csicska, senki!

2019. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nehéz ügy. Leginkább azt tudod tenni, hogy a sarkadra állsz és kozlod vele, hogy nem beszélhet így veled. Tekintve, hogy a felsőbb vezetoknel való moszerolas nem működik. Egyébként nem egyedi eset a tiéd. Engem mondjuk betegszallito zaklatott és az ő fonokevel közöltem, ha nem állítja le, akkor az ápolási igazgatohoz fogok menni kirugatni.


Ahhoz, hogy történjen valami, akkor többen kell felszolalnotok ellene.

2019. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni, csak ha mással is durva, bunkó. Akkor össze lehet fogni. Akkor sem fogják felelősségre vonni, vagy kirúgni, mert nincs orvos. Most minden orvos ilyen durva. Sok rendes orvos külföldre ment dolgozni. Nekem szemészeten volt nagyon rossz tapasztalatom, mint betegnek.
2019. jan. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Én orvosként dolgozom és mindig kedves vagyok a nővérekkel és az asszisztensekkel is, de ebben az esetben megértem a kollégát, a stílusát nem, de a leszúrás teljesen jogos volt.

Neked nővérként nem az a dolog, hogy megmond mit csináljon az orvos. A záró megírása ezredrangú dolog, mert az csak egy papír, az a beteg akit hazaengedünk pedig elég jól van ahhoz, hogy várjon, van olyan beteg aki nem tud rám várni, mert éppen rosszul van, életmentő műtétre szorul stb.

2019. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, én csak röviden tömören mondtam el, hogy miért vittem át. De akkor elmesélem részletesen.

Nos, egyik kolléganőm megkért az osztályon, hogy vigyem át az adminisztrációra xy beteg kórlapját aki most érkezett a műtőből, ahol majd mondjam, hogy xy orvosnak a betege és záróírásra vár. Localos beteg, műtéttel és záróírással együtt az ilyenek max 3 órát tartózkodnak nálunk aztán mehetnek a dolgukra.

Ezzel a beteggel is úgy volt megbeszélve, hogy amikor kijön a műtőből, hozza magával a papírját, amit majd a nővérek eljuttatnak az adminisztrációra. ( megtörtént)


Átvittem a papírt, illedelmes voltam. Mondtam az adminisztrátoroknak!, hogy y orvos betegének a kórlapja ez, az orvosával így volt megbeszélve, hogy áthozzuk ide zárót írni, erre ez a kedves orvos (akinek amúgy köze nem volt a témához csak éppen bent ült és a saját betegének írta a záróját) közbeszólt olyan stílusban amit a saját apámnak nem engedek meg, nemhogy egy számomra emberileg és szakmailag is nulla embernek.

Olyan témához szólt közbe engem alázva, amihez az ég világon semmi köze nem volt, és olyan stílusban amit esetleg a kedves feleségével szemben megengedhet magának ha az eltűri neki, de velem szemben (és más munkatársaival szemben) nem!


És ez már nem az első eset volt. Másokkal is pont így viselkedik, ha aznap rossz a kedve.

Lehet, hogy régen divat volt az, hogy a nővérekkel akárhogy lehet beszélni, a régi generáció még ezt el is tűrte, de mi újak már nem fogjuk.. nem azért mert mi nem tiszteljük az orvosokat vagy sokat képzelünk magunkról, hanem mert ők nem adják meg nekünk a tiszteletet ugyanúgy ahogyan mi nekik. És ez nem normális. Legfőképp az idősebb orvosok viselkednek ennyire minősíthetetlenül mert ők még valóban abban nőttek fel, hogy az orvos az Isten és akárkivel akárhogy beszélhet. Hát nem.

2019. jan. 12. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Értem. Az nem derült ki eredetileg a történetből, hogy nem a saját betege volt.

Az a helyzet, hogy igazad van. Az mondjuk nem szép dolog, hogy egy anonim oldalon teregeted az EÜ szennyest megnehezítve az én munkámat és a többi olyan orvosét, aki normálisan bánik mind a beteggel, mind a kollégáival, de alapvetően igazad van. Csak azt nem értem, hogy mit vártál? Igen vannak ilyen kollégák, pláne a sebészek között, de mi se tudunk velük mit csinálni. Reméljük, hogy előbb-utóbb ki fognak halni.

2019. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csupán csak annyit várnék, hogy emberként bánjanak velem. Ha ez ilyen nagy kérés, akkor tényleg elszomorító a helyzet.


Sajnos túl erős az igazságérzetem, és úgy gondolom, hogy azzal semmi nem oldódik meg, hogy homokba dugjuk a fejünket ezekben a helyzetekben. Nem baj, ha ezekről az emberek tudomást szereznek, nyilván nem minden orvos ilyen és ezt az emberek is tudják.

Az olyan orvosoknak amilyen elmondásod alapján te is vagy, minden tiszteletem és köszönöm a munkátokat!

2019. jan. 12. 14:37
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Másik osztályra kell menni, mást nem tudsz tenni. A szó elszáll, tudod. Ha többen felszólaltok emiatt, akkor talán szólnak neki, hogy moderálja magát. Ápolási igazgatóság vagy igazgatóságon tudsz panaszt tenni.
2019. jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!