Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tehetek valamilyen jogi...

Tehetek valamilyen jogi lépéseket vagy fizessek és kész?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem egy használt opel astra j autót opel szalonból 6 hónap garanciával.


Az első héten elkezdett rázni az autó indításkor, visszavittem kicserélték a szelepfedelet , viszont a probléma nem szűnt meg így most lendkereket cserélnek ami ugye garanciával megoldhato. Mivel szétszedték az autót tájékoztattak hogy a kuplung cserére szorul de ugye mivel kopó alkatrész nem garanciás..


Ezzel nem is lenne probléma, azonban konrétan egy hónapja vettem az autót de hol nálam volt hol a szervizben a lendkerék miatt. Az értékesítő pedig nem tájékoztatott arról sem hogy a kuplung cserére fog szorulni rövid időn belül, nyilván a marketing szöveget nyomta h bármi baj előfordul az garanciával javítják azonnal.


Tehetek esetleg bármit amivel nem kellene most 100 ezret előrántanom?



2018. okt. 23. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt megkérdezném a fogyasztóvédelemnél. Szerintem nincs olyan jótállásnál, hogy "kopó alkatrész"-re nincs gari.
2018. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem nincs olyan jótállásnál, hogy "kopó alkatrész"-re nincs gari."


Szerintem meg van. Vadi új autónál sincs gari a kuplungra, fékre, gumikra stb.

2018. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Csak egy kérdés: a szervíz veszi észre, hogy cserére szorul a kuplung?

Te nem vetted észre, hogy magasan fog?

2018. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tapasztaltam a problémát. Elvileg 30-40 ezer km-t még elmenne. Mivel szét van szedve az autó ezért szóltak, hogy megspolonám most a munkadíjat (100 E) és így csak 100 E .


És igen.. kopó alaktrészre nincs garancia teljesen új autónál sem.


Engem az érdekelne hogy köteles lett volna az értékesítő tájékoztatni mielőtt eladásra adta az autót vagy ő esetleg tapasztalhatta e a hibát mivel jártas a dologban. Vagy a lendkerekes hiba összekapcsolható e a kuplung hibával

2018. okt. 23. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Azért a kopó alkatrész alatt nem a kuplungot értjük. Gumiabroncs, fékbetét, ablaktörlő lapát oké, de az azért érdekes lenne, ha új autónál nem cserélnék garanciálisan a kuplungot. Ilyen alapon minden kopik, tehát kopó alkatrész. A kuplungnak is illik 10 évet kibírni.
2018. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az értékesítőnek kötelessége olyan hibáról tájékoztatni, amiről TUDOMÁSA VAN.


Te magad állítod, hogy a kuplung "hibája" nem érzékelhető (tehát nincs neki), szétszedve gondolom látták, hogy kicsit kopott és gondolták ha már bexopták a garis cserét akkor a madáron behajtanak pár forintot, hogy nullára kijöjjenek és kicserélnek ezt-azt.

Fura, hogy pont a kuplungot választották, de nyilván azért, mert az egy relatíve drága kopó alkatrész (igen, a kuplung egy kopó alkatrész!) és ezen nehezebb lett volna előhúzni a gari kártyát.


Tipikus szerelő duma amúgy, hogy "ha már úgy is szét van szedve uram akkor csináljuk meg, még spórolunk is munkadíjat!"

2018. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Elvileg 30-40 ezer km-t még elmenne" - Magyarországon ennyit átlagosan 3 év alatt mennek az autók.

Azt látatlanul itt senki nem tudja neked megmondani, milyen a valós állapota az autódnak, de ez elég faramuci duma, hogy elmegy ez még 30-40 ezer kilométert, de cseréljük ki...

2018. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Beviz Elek ***** válasza:

Nincs a kuplung miatt nem kérhetsz kártérítést. Mint írtad, semmi nem érződik rajta, ezáltal a kereskedés sem tudott mondani róla semmit.


Nem vagy köteles cseréltetni a kuplungot, de tény hogy jobb kicserélni ha már szét van szedve mint 2 év múlva újra szétszedetni. Az már egy más kérdés, hogy új lendkerékhez nem raknék fel használt kuplungot.

2018. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a 100 ezres munkadíj kicsit brutálnak tűnik.


Szerintem ne csináltasd most meg. Majd ha lejár a gari, akkor megcsináltatod egy olyan szervízbe, ahol nem kérnek el ennyit egy nyamvadt kuplungcserére. 5 hónap alatt meg gondolom nem mész 30-40 ezret.

2018. okt. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 D. Brasco ***** válasza:
Senkinek nincs röntgen szeme,igy megbontas nelkul lehetetlen megallapotani milyrn a kuplung,még akkor is ha normalisan müködik lehet kopott a tarcsa vagy szar a szerkezet stb.......
2018. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!