Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges, hogy vakbelem van?

Lehetséges, hogy vakbelem van?

Figyelt kérdés

A neten írtak alapján bizonytalannak érzem, de itt hátha akad köztetek olyan, aki már tapasztalta.

Szóval lényegében jobb felől alhasi fájdalmaim vannak. Már pár napja is jelen voltak, de nem volt vészes, és utána meg is szűntek a panaszok. Most este viszont újra jelentkeztek és erősebbek a megszokottnál. Eddigi tapasztalataimból a fájdalom küszöböm elég magas, szóval nem tudom aggódnom kéne e. Nem akarom a szüleimet feleslegesen azzal riasztani, hogy készültségre kéne menjek.

Mit tapasztaltatok ti, akiknek már volt ilyen panaszuk, és mi a teendő ezután? Köszi a válaszokat előre is!



2019. jan. 12. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Tuti helyről gyorsan olvasd el mik a tünetei ...
2019. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Vakbele mindenkinek van, csak van akinek egyszer be is gyullad. :)


ON: Menj el a háziorvosodhoz, ne a gyikes trolloktól tájékozódj!

2019. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A féregnyúlvány gyullad be a vakbél végén egyébkén. Azt távolítják el, ha baj van, nem pedig a vakbelet. :D


El kell menni háziorvoshoz. A has betapintásából sokszor meg lehet mondani, hogy valami nem oké. Ha gyanús vagy neki, úgyis el fog küldeni hasi UH-ra és kér egy vérképet majd. Azokból kiderül, hogy mi a helyzet.

Nekem atipikus tüneteim voltak anno. Normálisan jobb oldalon, alul kellene fájnia, de nekem egy hétig gyomorégésszerű fájdalmam volt csak, hasfájás nem. Később pedig bal oldalra terjedt át, ami tök logikátlannak tűnik, ha egyszer jobb oldalon van az appendix. A gyerekeknél gyakrabban előfordulnak ilyen fura tünetek. Mindenesetre több, mint egy hét után jutottam el a kórházig, akkor már eléggé fájt. Persze, nem segített a helyzeten a kórház felé zötykölődő Ikarus sem, ami -15 fokban lerobbant az útszélén, miközben épp perforálni készült a féregnyúlványom. Délután 3-kor volt hasi UH, 6-kor már műtőasztalon voltam, olyan csúnya volt a helyzet. Szóval nem kell vele játszani. Jobb megnézetni, mint megvárni a perforációt és a sepsist.

2019. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. #3as azt a szintet azért nem szeretném megvárni, szóval az lesz valószínűleg, hogy holnap készültségre megyek ha nem lesz jobb.
2019. jan. 12. 23:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként mennyi a gyógyulási idő, kb. meddig van az ember kiírva utána?
2019. jan. 12. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 5 napot voltam kórházban a műtét után. Utána 1 hetet otthon. Utána még 2 hétig testnevelésből felmentve, bár az édeskevés volt, mert a műtét után még vagy 1 évig fájdalmaim voltak rázkódás, zötykölődés, ugrálás hatására. Ugrókötelezni nem kell egy darabig utána, az biztos.
2019. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!