Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosi kezelés egy részét...

Az orvosi kezelés egy részét visszautasíthatom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy első fokú magasvérnyomásom van már gyerekkorom óta, ami vegetatív tehát idegi alapon lép fel. Kb. 115 és 140 között mozog nyugalomban, nyilván idegességemben 150 körüli mostanában emelték meg a gyógyszerem, de még így sem nagy dózis ami nem is baj, érzem is hogy kezd beallni a vérnyomásom.


Ahogy az orvosok hívják, hiperkinetikus keringésem van, spirtolok rendszeresen (futás, úszás, kerékpár), a súlyommal nincs gond, valamiért idegi alapon lép ez fel. Azzal kezdődött hogy 11 évesen be voltam tojva az iskola orvosnál, aki 156os vérnyomással diagnosztizált.


Hosszú sztori... A kérdésem az, hogy: most elküldtek TB alapon kardiológushoz és fel akarják rakni az 1-24 órás vérnyomásmérőt.


Rajtam már életem során (húszas éveim végén vagyok) legalább 10szer volt fent, de az orvosok nem értik meg hogy azért volt minden alkalommal magas mert iszonyatosan zavart hogy rajtam van. Furán hangzik de inkább választanám a fogforúrás vagy kolonoszkopiát minthogy rajtam legyen az a mérő. Csak ezt nem fogják fel. Egyszerűen nem bírom.


A kérdésem: ha én azt mondom hogy elutasítom és nem járulok hozzá, hogy felrakják a monitort, akkor a szakorvos köteles bele menni? Nyilván saját felelősségre.



2019. jan. 18. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Te BÁRMILYEN kezelést visszautasíthatsz, akár egy életmentö beavatkozást is!

Eleve nem értem, ha tudod, hogy az egész csak idegesség, akkor minek jársz vele orvoshoz.

2019. jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
Visszautasíthatsz bármit, senki nem kényszeríthet Rád semmit. Más kérdés, hogy az orvos ezt szükségesnek tartja és enélkül lehet nem folytatja tovább a kezelést hiányos diagnózis miatt.
2019. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Hóvirágszál ***** válasza:
83%

én inkább az idegességre és stresszre ajánlok egy gyakorlatot - nagyon jót fog tenni neked:

[link]


ahogy te is tudod már, ha nyugodt vagy a vérnyomásod is sokkal jobb - jó gyakorlást!

2019. jan. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Termeszetesen barmit visszautasithatsz sajat felelossegedre, nem kotelezhetnem ra semmit akarhogy is gyozkodnek. Valamilyen mas modot kell talalni erre. Raadasul mar ha sokszor volt rajtad akkor nem ertem miert akarjak ujra es ujra felrakni, teljesen folosleges.
2019. jan. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Már ne is haragudj, de szeretnél jobban lenni, meggyógyulni? Akkor ne cirkuszolj már basz.ki egy 24 órás mérés miatt. Nem kell kórházban feküdnöd, törődj bele, hogy ez érted van, nem azért, mert unatkoznak a dokik. Én 30 éve napi 4x inzulinozom magam, mérem a cukrom napi 7-8x, mlgis rossz, 3 havonta laborra járok, 24 órán át kell a vizeletet gyűjtenem meg hasonló kellemes dolgok, 2-3 naponta lezuhan a cukrom, se nem rinyálok, mert amúgy meg az élet szép, szeretnlk meggyógyulni, jobban lenni, teszek érte, de nem ezzel foglalkozom egész nap. Muszáj erőt venni magadon, mert ha kapsz egy agyvérzést, vagy szívbeteg leszel, ezerszer többet ki kell majd bírnod.
2019. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván az itt válaszolók jobban tudják, hogy kell-e mérni, mint a szakorvos.... 😌
2019. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csakhogy ezzel nem tudnak mit csinálni, nincs szervi elváltozás, teljesen egészséges a szívem, a gyógyszeres kezelés marad addig amíg helyre nem áll. A monitor meg teljesen felesleges, hiszen már sokszor volt rajtam.
2019. jan. 18. 09:13
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Azért itt a válaszolók többsége óriási tévedésben van. A kérdező az ABPM-et természetesen visszautasíthatja. Viszont nem lehet BÁRMIT visszautasítani. Életmentő beavatkozás esetén a kutyát nem fogja érdekelni a beteg véleménye. Meg kell menteni. Pont. Továbbá ha a beteg ön vagy közveszélyes, akkor sincs döntési joga a betegnek.
2019. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
8-as nyilvan ha olyan helyzetbe kerul akkor megmentik az eletet, viszon nezz egy daganatos embert peldaul, a kemoterapia talan segitene de megsem vallalja el mindenki. Ha a kerdezonek ez a helyes mi nem tehetunk semmit
2019. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Mint írtam a kérdező természetesen visszautasíthatja a vérnyomásmérést.


A kemoterápia pedig nem közvetlenül életmentő beavatkozás ezért visszautasítható. Ellenben egy aortadisszekció műtéti megoldása nem utasítható vissza.

2019. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!