Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosi kezelés egy részét...

Az orvosi kezelés egy részét visszautasíthatom?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy első fokú magasvérnyomásom van már gyerekkorom óta, ami vegetatív tehát idegi alapon lép fel. Kb. 115 és 140 között mozog nyugalomban, nyilván idegességemben 150 körüli mostanában emelték meg a gyógyszerem, de még így sem nagy dózis ami nem is baj, érzem is hogy kezd beallni a vérnyomásom.


Ahogy az orvosok hívják, hiperkinetikus keringésem van, spirtolok rendszeresen (futás, úszás, kerékpár), a súlyommal nincs gond, valamiért idegi alapon lép ez fel. Azzal kezdődött hogy 11 évesen be voltam tojva az iskola orvosnál, aki 156os vérnyomással diagnosztizált.


Hosszú sztori... A kérdésem az, hogy: most elküldtek TB alapon kardiológushoz és fel akarják rakni az 1-24 órás vérnyomásmérőt.


Rajtam már életem során (húszas éveim végén vagyok) legalább 10szer volt fent, de az orvosok nem értik meg hogy azért volt minden alkalommal magas mert iszonyatosan zavart hogy rajtam van. Furán hangzik de inkább választanám a fogforúrás vagy kolonoszkopiát minthogy rajtam legyen az a mérő. Csak ezt nem fogják fel. Egyszerűen nem bírom.


A kérdésem: ha én azt mondom hogy elutasítom és nem járulok hozzá, hogy felrakják a monitort, akkor a szakorvos köteles bele menni? Nyilván saját felelősségre.



2019. jan. 18. 07:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Hát legtöbb esetben pl. a kemo inkább árt mint használ.
2019. jan. 19. 08:39
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
DE, visszautasítható, ugyanis SEMMIFÉLE kezelésre nem kényszerithetnek!
2019. jan. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó akkor linkeld legyél szíves a jogi anyagot...

Életmentő beavatkozást Magyarországon visszautasítani nagyon speciális esetekben lehet csak. Tehát lehet ott kapálózni, hogy nem, de az orvosnak kötelessége megmenteni a beteg életét. A gyakorlatban ez úgy fog kinézni, mundjuk egy vakbélgyulladásban, hogy közlik veled, hogy meg fognak műteni. Te közlöd, hogy nem egyezel bele, ekkor megpróbálnak antibiotikummal kezelni, de ha perforál a vakbeled és szeptikus leszel akkor szépen meg leszel műtve, nagyon ellenkezni akkor már úgysem tudsz. Aztán utána ha mégis életben maradtál akkor mehetsz ügyvédhez ha akarsz.

2019. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Sssaszem ***** válasza:
100%
Úgy van, hogy ha felnőttél akkor nem vagy köteles kezeltetni magad, kivétel, ha életmentő beavatkozásra nem kerül sor. Saját felelősségedre aláírod a papírt, hogy nem vállalod a kezelést így az orvos védve lesz, ha esetleg történik veled valami.
2019. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!