Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Üzemorvosi vizsgálat?

Üzemorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam, hogy újabban vérvételre és vizelet vizsgálatra küld az üzemorvos. Gyárba mennék dolgozni,ez mennyire gyakori? Vérvételtől egyenessen rettegek, az orvosoktól pedig pszichésen (ez hosszú lenne) szóval elöre "rettegek" már az üzemorvostól. Valamint milyen vizsgálatok vannak, torkot is néznek?


2019. febr. 9. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

ez orvosonként, és munkakörönként változó.

nekem évente kell tüdőszűrésre mennem, aztán az üzemorvoshoz, ahol megmérik a vérnyomásomat, olvastatnak a tábláról, kérdeznek párat - rendszeres gyógyszerek, műtét volt e, van e panasz, ilyesmik. és ennyi volt.

bár az is igaz, hogy én nem gyárban dolgozom.

2019. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiről mostanában sokat hallok, hogy vége az ilyen "rádnéz, pecsét és mehetsz" korszaknak.

A legtöbb helyen egy szál alsónadrágra kell vetkőzni. Megnézik az alkatot, testtartást, van-e lúdtalp pl. Torokba benéz, vérnyomást mér, szívet és tüdőt hallgat fonendoszkóppal, hasi szerveket áttapintja, van, hogy a sérvet is ellenőrzi, feltolja a lábaidat, hogy az ízületek jól működnek-e. Vérvételről nem, tüdőszűrő papír bekérésről hallottam már.

2019. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
hú én perverz vagyok, remélem legközelebb nekem is le kell vetkőznöm alsó gatyára,remélem aranyér, és fitymaszűkület vizsgálat is lesz!
2019. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vérnyomás,látás vizsgálat,has nyomkodás,felső test sztetoszkopos vizsgálata,ekg.Max felülről vetkőzöl le,esetleg a nadrágot feljebb kell húzni hogy megnézze van e visszered.Igen a szádba belenézhet,és nyaki nyirok csomót is áttapinthatja.
2019. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!