Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az, hogy az orvostud...

Miért van az, hogy az orvostudomány akkor is csak az élet hossza érdekli, ha az illető haldoklik és egyre rosszabbul lesz?

Figyelt kérdés
Ha valaki már tudható, hogy nem épül fel, és csak napjai vannak hátra és szenved, akkor miért jó az utolsó pillanatig életben tartani? Miért van az, hogy ennyire félnek az orvosok attól, hogy teljesítsék azt a kívánságát, hogy méltósággal és fájdalom nélkül haljon meg?
2019. febr. 13. 23:12
1 2
 11/13 2*Sü ***** válasza:
51%

> Egy hozzátartozóm jelenleg kórházban van, és haldoklik. Nincs már gyakorlatilag keringése, tudják, hogy a tüdejébe jutó víz szép lassan megfullasztja, mégis életben tartják.


Elnézést, ha a konkrét szituációhoz mérten nyers leszek, de akkor mégis mi a fenét keres a kórházban? Magánál van, cselekvőképes? Akkor rendelkezzen arról, hogy nem kéri a kezelést. Ha az orvostudomány állása szerint a betegsége nem gyógyítható, akkor is megvan erre a lehetősége. Kicsit macerás nyilván – nehogy valami ideiglenes befolyásoltság hatására döntsön így –, de járható út. De erről nyilván döntsön a beteg. Lehet, hogy valaki megbékélt, és nem akarja pár hét kórházban fekvéssel nem akarja meghosszabbítani az életét. De lehet, hogy mégis igényt tart erre, hátha még valami fontos dolog eszébe jut, amit még átadhat másoknak, rendezheti a kapcsolatait, ügyeit. Ha meg nincs magánál, akkor nem is nagyon tudatosul benne a szenvedése.


Nem az eskü rossz. Az autószerelőnek pl. az autó megjavítása a szakmája. Nehéz neheztelni egy autószerelőre, hogy megszerelte az autót, ha már egyszer bevittem hozzá.

2019. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

"Elnézést, ha a konkrét szituációhoz mérten nyers leszek, de akkor mégis mi a fenét keres a kórházban? Magánál van, cselekvőképes? Akkor rendelkezzen arról, hogy nem kéri a kezelést. Ha az orvostudomány állása szerint a betegsége nem gyógyítható, akkor is megvan erre a lehetősége."


1. Nem tudom, hogy cselekvőképesnek számít-e. A tudata mindenesetre tiszta, de azt hallottam, néha félrebeszél. De én még egyszer se voltam tanúja, mindenre emlékszik még most is, úgy tudok vele beszélni, mint bármikor, csak épp nem tud felkelni az ágyból.


2. Nem betegsége van, hanem már többedik szívrohamot kapott, ami az ő korában végzetes, csoda az is, hogy nem halt egyből bele. Még életben lehet tartani valameddig, de egyértelmű, hogy már nem sokáig. Csak beszélni tud, járni már nem lenne képes.


3. Az az utolsó kívánsága, hogy hazaszállítsák, mert nem kórházban, ismeretlenek körében akar meghalni. Ez egyrészről macerás, de megoldható, viszont a közeli hozzátartozója, aki döntéshelyzetben van, úgy látszik, nem akarja. Ha nem lett volna intenzív megfigyelés alatt, egyébként már most halott lenne, mióta bekerült a kórházba. Nem hiszem, hogy arról is nyilatkozhat, hogy ne élesszék újjá, ha összeomlik a keringése.

2019. febr. 14. 18:32
 13/13 anonim válasza:

Kérdező, amit írsz, az egyszerűen nem igaz.


Az orvosi kezelések jelentős része, az idős/krónikus betegek esetében messze a legnagyobb része nem az élet meghosszabbításáról, hanem a fájdalomcsillapításról szól.


A kezelés visszautasítására pedig mindenkinek joga van.

2019. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!