Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felületi karcolás lehet...

Felületi karcolás lehet veszélyes?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, azért a kérdés.

Elszökött a kutyám, hívtak, hogy látták. Mivel a kocsi nem volt itthon, és messze volt, jobb híján motorral mentem érte, persze lassan mert hát hideg van.

Sikerült elkapni, az ölömben hoztam haza, egy kézzel fogtam, véletlen megkarmolt. Teljesen felületi a karc, vérzés nem vettem észre, hogy lett volna. Attól függetlenül félek tőle, mert csupa koszos lett a kóborlás során, meg úgy látom mintha gombás is lenne, holnap viszem állatorvoshoz, veszettség ellen is most lesz esedékes az oltása.

A gond, hogy elkezdett fájni a tarkóm, mindenféle mozgatásra fáj, még akkor is ha fekszem. Újabban már a nyelés is fájdalmas.

Tetanusz, veszettség- ezektől ugye nem kell tartani? 1 óra alatt elvileg nem fejlődik ki, meg nekem nem ráng, hanem folyamatosan fáj. Ez még reggel történt, semmit nem javult. Előtte nem fájt, szóval nemhiszem hogy elfeküdtem, meg a nyelés is fájdalmas.

Lehet kihűtöttem magam inkább?

Vagy influenza?



2019. febr. 17. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincsen semmi bajod.
2019. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tünetek még nem attól vannak, inkább pánik miatt, vagy torokgyulladás lesz, de felületi karcolás is okozhat később gondot ha bacik mentek bele, emelem lefertőtlenitetted a sebet.
2019. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jódozd le ma még párszor a karcolást. Ettől bajod nem lesz, mert nem mély a seb. Gondolom megfáztál, vagy influenzát kaptál el. Ilyen tüneteket okoz a mostani influenza. Ha a lázad magasra felszökik, és nyakmerevséget tapasztalnál, akkor menj be az ügyeletre!
2019. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!