Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb első gumin kívülről van...

Jobb első gumin kívülről van egy kb.1,5 cm-es karcolás max.1 mm mély, nem lyukas, nem ereszt. Veszélyes így közlekedni vele, lehet defektes?

Figyelt kérdés
Jövő hét után megyek lecseréltetni a téli gumikat, de nem tudom, hogy bírja-e addig, vagy mutassam meg inkább a gumisnak...

2013. márc. 24. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kétlem, hogy normál használat mellett bármi baja is lenne tőle.

Illetve hol van az a "karc"?

2013. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1mm az semmi, de ha nagyon aggódsz miatta akkor tedd át hátra.
2013. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az elsőn is kibírná, de inkább tedd hátra. 20 perc, és jobban alszol.
2013. márc. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így néz ki, próbáltam teljesen közelről lefotózni: [link]

Azért is kérdeztem, mert nő lévén, sajnos nem tudok kereket cserélni... de ha szükséges elviszem a gumishoz. :)

2013. márc. 25. 09:15
 5/5 anonim válasza:

Elvileg nem nagy a sérülés. De jelentős kockázatot jelent, mert ahogy menet közben az abroncs deformálódik, a sérülés tovább szakadhat, majd bármikor durrdefektet kaphatsz.

A kis résbe ráadásul por, víz kerülhet, ami mind csak segíti a rés növekedését.

Én minimum azt tenném, hogy elvinném egy gumishoz és vulkanizálni tudják a sérülést. Gyakorlatilag kicsit megolvasztják a gumit, és összeforrasztják, így nem kerülhet bele semmi.

2013. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!