Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kínosabb, túlvetkőzös orvosi...

Kínosabb, túlvetkőzös orvosi élményed mi volt?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, mint pl az egyik cimborám mesélte, hogy náluk az üzemorvos egy "van-e panasz" kérdésből és egy pecsételésből állt mindig, majd amikor munkahelyet váltott, akkor az új helyen a doki egy szál alsóra vetkőztette és jobban megvizsgálta, mint egy kórházi műtét előtt szokás és meglepődött ezen. Vagy mint én, amikor a szemem miatt nem adták meg anno a hivatásos jogsit, elmentem másodfokra, azt hittem, hogy a szememmel fognak foglalkozni és ott is nagy vetkőzés meg alapos vizsgálat volt. Ilyesmik érdekelnek, hogy más is járt-e így, hogy kisebbre számított és alapos vizsgálat lett a vége.

(Kérem, hogy a kérdésre válaszoljatok, az ilyen "na és" meg "ruhában nem tud vizsgálni" típusú kioktatások nem relevánsak a kérdés szempontjából)



2019. márc. 5. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam mi az a kardiológia, mikor először mentem, és hidd el, kibeszzottul meglepődtem amikor levetették a melltartót és kis tappancsokat tettek a mellemre. Lehet röhögni, meg mondani, hogy miért nem néztem utána előre - hát én anyámat. Kamaszként igen nagy trauma volt, sírtam is.
2019. márc. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elhiszem, ha nem számít az ember ilyesmire, valóban megviselős lehet.
2019. márc. 5. 07:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor fekvőbeteg voltam a kórházban, és a fiatal nővérke szivaccsal mosta a tökömet, az elég kellemetlen volt nekem.

43/F

2019. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Műtétkor bugyi maradhatott rajtunk, mert fej-nyak sebészet volt, lent nem matattak semmit. Ezzel szemben az egyik szobatársam félreinformálhatták, mert amikor jött a műtős, szegénykém teljesen pucérra vetkőzött, ott a műtős, meg 4 szobatárs előtt, mi meg csak néztünk.
2019. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szakápoló vagyok, dolgozom kórházban is, még is feszengek kicsit az orvosi vizsgálatok alkalmával, úgyhogy meg tudom érteni. Pl ha látom, hogy egy hölgy beteg fél, szorong megkérdezem, hogy van-e fém a melltartóban, ha nincs, akkor az nem vetetem le, csak kikapcsoltatom. :)
2019. márc. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden saját élmény nélkül meglehetősen furcsa olvasni ezeket a "váratlan" élményeket. Az ember úgy gondolná, hogy a meztelenséggel való találkozás az internet, a nudizmus stb. elterjedésével egyre kevésbé kínos, de úgy látszik, hogy az alapos orvosi kivizsgálás egyre inkább elmarad, holott az általános egészségügyi "haladásnak", a népegészségügynek az alapos szemrevételezés képezné az alapját. Egy felkészült háziorvos/belgyógyász/üzemorvos számos olyan rendellenességet/betegséget képes felfedezni időben, ami a páciens további életére, életkilátására alapvető kihatással van.
2019. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!