Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan szülész-nőgyógyász...

Van olyan szülész-nőgyógyász aki nem műt?

Figyelt kérdés

Szakvizsga után el lehet helyezkedni szülész-nógyógyászként, inkább a nőgyógyászati vonalon úgy, hogy az operatív részlegen nem veszek részt? Klinikán/kórházban gondolom.

Pl.: van arra lehetőség hogy a betegemet, akinek operációra lenne szüksége, egy sebészeti vonalon dolgozó munkatársam műtse meg?

A magánban is dolgozó nőgyógyászok közül mindenki operál??

Szakosodás előtt állok, informálódni szeretnék.

Köszönöm szépen a válaszokat.



2019. márc. 7. 10:31
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
Természetesen van!
2019. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában kevesebb nőgyógyásszal találkozom, mint régebben, mert a mi kórházunkban pár éve bezárták a nőgyógyászati osztályt, de úgy emlékszem, mindegyik szeretett azért operálni. Még az ügyetlenebbje is.

Már csak azért is, mert a betegektől pénzt szoktak kapni a műtét után/előtt(?). Ezért biztos, hogy nem zavarja őket, ha te nem akarsz velük konkurálni a műtőben. De azért azt is remélem, hogy szakvizsgát nem adnak olyannak, aki nem tud operálni valamennyire.

2019. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Nem a hálapénz miatt opció ez a szakág, és félreértés ne essen, nem vagyok elzárkózva a sebészeti beavatkozásoktól sem. Egyszerűen csak úgy gondolom, hogy hosszú távon nem feltétlenül egy nőnek való a sebészet. Én hosszú távon nem szívesen vállalnám. Persze vannak sebész nő ismerőseim akik máshogy vélekednek, de ők is mondják hogy nehéz fizikai munka, ami igénybe veszi őket (visszér, gerinc sérv, ízületi problémák), és emellett nem túl családbarát.

Ha akad még vélemény, szívesen fogadom.

2019. márc. 7. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Van, persze. Nem mindenkinek muszáj a műtőbe ténykedni, ezer más területe van még a szülészet-nőgyógyászatbak. De természetesen a szakképzés alatt nem tudod elkerülni. Egyrészt bizonyos számú beavatkozást el kell végezni egy csomó típusú műtétből, másrészt asszisztálni úgy is kell. Plusz ügyeletben meg kell csinálni akkor is, ha annyira nem szereted.

De egyébként nem ez a része az szerintem, ami nem annyira nőnek való, hiszen a műtét jellemzően előre tervezhető, munkaidős illeszthető dolog. A Szülés vezetés az, ami kicsit sem családbarát.

2019. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen azt mondták, hogy a nagy darab buta medikusokból lesznek a szülészek, a nagy darab okosakból meg a traumatológusok. Szerintem ez nem igaz, de kétségtelen, hogy kell hozzá fizikai és lelki állóképesség. Amúgy szép szakma lenne különösen, ha nem lenne benne a sok lóvé. Szerintem jót tenne neki, ha több nő művelné. Úgy hogy, hajrá!
2019. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én először nő nőgyógyászhoz jártam Győrben, mert ragaszkodtam nőhöz. Csak magánrendelője volt, azaz nem műtött. A mióma műtétem egy fiatal férfi nőgyógyász végezte a kórházban. Azóta viszont már ő a nőgyógyászom.
2019. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!